Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Моніторинговий візит в Остер

Моніторингова група у складі представників партнерів проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни», Oxfam, команди проєкту та керівництва ЖКУ відвідала місто Остер на Чернігівщині. Кілька місяців тому у межах проєкту там був відкритий простір «Час для мам та дітей».

На початку проєкту мобільна бригада вивчала потреби громад. В місті Остер виявилось, що мамам ніде подіти дошкільнят, адже через війну в дитсадочки там беруть лише з п`яти років. Так виникла ідея створити в місцевому Будинку культури простір, де мами могли б залищати дітей і займатися своїми невідкладними справами. А з дітьми залишаються по черзі самі ж мами! Для облаштування простору проєкт закупив найрізноманітніше обладнання – ігри на будь-який смак, столики, пуфи, принтер.
Як з`ясувала моніторингова група, простір працює як і планувалось: діти там не просто залишаються «під наглядом дорослих». Для них постійно проводяться різні заняття та майстер-класи. А ще, коли немає дітей, у просторі проходять заняття з фітнесу для жінок. Не дивно, що зустріч моніторингової групи з місцевими жительками виявилась дружньою та теплою! Жінки дякували за гарний простір та нові можливості, які він надав і дітям і дорослим.

Зауважимо, що створення такого простору має ще кілька важливих наслідків, які мало хто помічає. Спочатку громаді треба було згуртуватися, обговорити свої проблеми і визначити яка з них найбільш актуальна. Потім потрібно було домовитися про графік роботи та чергування мам. І врешті-решт, найголовніше – жителі громади побачили, що вони можуть сомоорганізовуватися і працювати задля спільної вигоди. А це і була головна мета проєкту.

Нагадаємо, що проєкт «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни» Жіночий консорціум України реалізує за підтримки Oxfam у Чернігівській та Київській областях, а також у місті Києві. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошову допомогу та психологічну підтримку, підтримку віддалених громад, соціально-економічну підтримку жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.


Джерело: Жіночий консорціум України 29 березня 2024


НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.