Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Моніторинг потреб громад Київської області, що постраждали від бомбувань та окупації!

 Команда ЖКУ по проекту ERICS до всього ставиться відповідально. Тому 12 вересня, в складі мобільної бригади ми відвідали громади Київської області з метою моніторингу потреб в громаді та для планування допомоги від проєкту у наступні декілька місяців.

Минулого тижня, після річного звіту нашому донору, ми отримали дуже гарні відгуки щодо нашої роботи за цей рік, та пропозиціюпро візит представників ERICS Development Partners, які хочутьзняти документальний фільм про умови, в яких живуть українці після повномасштабного вторгнення Росії, про те чи ефективною була допомога від шведських партнерів для персічних громадян нашим дітям, сім’ям, людям в скрутних життєвих обставинах

Зазвичай, робота багатопрофільної мобільної бригади – це комплекс різних активностей в громадах, зокрема, зустрічі з місцевими партнерами для планування, моніторинг потреб сімей з дітьми, соціо-психологічні, правові консультації, реабілітаційні та інші активності в громадах. Тому  ми провели декілька комплексних зустрічей в Старих та Нових Петрівцях, а також в Козаровичах.

Зустріч з пані Тетяною Кот, директоркою  КАУ Петрівскої міської ради, була дуже продуктивною. Пані Тетяна розповіла, як Петрівська громада переживала початок війни, як зустрічали ВПО з найближчих окупованих територій, які потреби мають сім’ї та діти в громаді сьогодні

Друга зустріч була зі старостою села Старі Петрівці ОленоюАнтонюк. Ця громада постраждала влітку від бомбувань балістичними ракетами. Серед Внаслілок руйнації будинків постраждало 6сімей з дітьми. Також тут живе багато ВПО, оскільки ця теріторія була зоною розмежування під час часткової окупації Київської області. Ми проїхали по території села та на власні очі побачити руйнування. Нагадаємо, одразу після атаки, вмежах проєкту ERICS було надано негайну грошову та гуманітарну допомогу постраждалим родинам.

У Козаровичах наша команда зустрілась із директоркоюКозаровицької гімназії пані Анною Петльович, а також відвідаланедільну школу, яка користується неабиякою популярністю у сімей з дітьми, тому що сприяє об’єднанню постійних та тимчасових мешканців в громаді, організує активності для дітей з батьками, самотніх громадян. В рамках мобільної бригади запланували спільний арт-терапевтичний захід для сімей з дітьми вже у цьому місяці, щоб під час дружнього спілкування дізнатися про потреби громади та надати психологічну та соціальну підтримку. 

Після моніторингово поїздки хочеться наголосити: не зважаючи навійну та руйнування, наш народ продовжує жити. Один із символів волі до життя ми побачили під час поїздки. Там, де впав ворожий гелікоптер і зруйнував будинок, зараз живуть люди в модульному будиночку. І плекають свій сад, який зараз віддячує їм врожаєм запашних яблук. Так само і наша команда робить свою роботу, яка вже зараз дає свої плоди.

Нагадаємо, що мобільна бригада продовжує роботу в рамках проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють», який реалізує  Жіночий консорціум України у співпраці та за підтримки ERIKS Development Partner (Швеція).

Текст підготувала координаторка програми «Робота з жінками» Вікторія Василевська.


Джерело: Жіночий консорціум України 14 вересня 2023


ТегиУкраїна,   громади,   моніторинг потреб

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.