Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ЛОМИКАМІНЬ. Жіночий спротив у Криму

 Команда жіночого консорціуму України побувала на екскурсії мистецькою виставкою «ЛОМИКАМІНЬ. Жіночий спротив у Криму». Ломикамінь – тендітна квітуча рослина, яка росте в щілинах скель, поміж камінням за що і отримав свою назву. Саме таким по суті і є жіночий спротив окупації.

На початку екскурсії до присутніх звернулась постійна представниця Президента в АРК Таміла Ташева, яка розповіла присутнім про те, як виникла ідея виставки про жіночий спротив. За її словами, жінки відіграють важливу роль у всіх процесах, пов`язаних з війною, однак залишаються малопомітними. Саме для того, щоб привернути до них увагу і було вирішено влаштувати мистецьку виставку. 

На виставці, що проходила в Офісі Кримської платформи у Києві, були представлені твори українських мисткинь: художниці Алевтини Кахідзе, Юлії По та Марії Куліковської.

Кураторка виставки, креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська розповіла глядачам, що попри арешти та переслідування, тиск, залякування, загрози для безпеки та життя, жінки десятий рік продовжують чинити спротив окупантам.

 Фотосвідоцтва початку окупації Криму, портрети та історії кримсько-татарських жінок, які потерпають від окупації, матеріали підпільного жіночого руху, відеосвідчення. Окремий простір на виставці присвячено життю та творчості Лесі Українки, а саме тому його періоду, який вона провела у Криму.

Завершилась екскурсія дискусією про ситуацію, яка є на сьогодні в зоні окупації і способам підтримки жінок в окупації тими людьми, які живуть у вільній Україні.

Найближчим часом цю виставку у розширеному форматі можна буде побачити в Українському домі у Києві.

P.S. Один із залів виставки було присвячено підпільному руху жінок «Зла мавка». Нагадаємо, що нещодавно ми записали інтерв`ю з підпільницями:

Інтерв`ю з активістками партизанського руху жінок на ТОТ Зла Мавка

https://wcu-network.org.ua/possessing-equal-rights/news/%D0%86nterviju_z_aktivstkami_partizanskogo_ruxu_zhnok_na_TOT_Zla_Mavka


Джерело: Жіночий консорціум України 13 травня 2024


ТегиКрим,   Україна,   спротив

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".