Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерна рівність у всіх сферах життя: які головні меседжі лунали на Українському жіночому конгресі

3% проти 23%. Так змінилася кількість жінок-депутаток у Верховній Раді за 30 років незалежності. Нині таким здобутком – гендерними квотами на виборах – пишаються і самі народні обраниці, і чоловіки, котрі працюють поруч. Колег не називають "прекрасною половиною".

"Сьогодні виклик більший і важчий. Мовиться про рівність, яка прихована, яку не бачимо – питання насильства, доступу про професії, питання бюджету", – пояснює віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

"Питання не тільки у твоїй статі, щоб тебе для галочки призначили, ти маєш бути професійною, ти маєш показати результат. Якщо немає – ти схибиш на цьому шляху, на якому ми так довго йдемо", – каже депутатка від "ЄС" Ірина Геращенко.

"Жінки беруть активну участь в суспільно-політичному житті, економічному житті, соціальному житті, бізнес житті, всіх галузях, в тому числі і оборони", – зауважує голова ВР Дмитро Разумков.

Ба більше, в оборонці жінкам було заборонено обіймати понад 300 професій. Та під час восьмого скликання Верховної Ради вдалося змінити пострадянські стереотипні нормативи. Як приклад, учасницею нинішнього жіночого конгресу стала перша в Україні жінка-водолаз.

"Чоловіки в середовищі в країні не звиклі до жінок в армії і нарівні з ними, і обов'язки точно такі самі як в них, не розуміли. Якщо є бажання робити кроки і доводити їм, що ти можеш і здатна, тоді змінюють думку", – зауважує військова інструкторка-водолаз Катерина Нікітенко.

За 30 років незалежності таки долаються стереотипи про жіночі та чоловічі обов'язки. Зокрема, все починається змалечку – з виховання дітей в сім'ї, навчальних закладах. І тут освітяни переконані: позитивні зрушення є.

"Була традиція нав'язування певних гендерних ролей для хлопчиків і дівчаток, прослідкувалася в підручниках. На початку при впровадженні антидискримінаційної експертизи і дати позитивні оцінки 15% українським підручникам. Зараз експертизу не проходять 5% від підручників", – пояснює міністерка освіти і науки (2016-2019) Лілія Гриневич.

Бо в результаті, кажуть педагоги, ті діти, які вчитимуться за підручниками без стереотипів, відповідно й будуватимуть суспільство вільне від них.

"Чим вища якість освіти – тим вимогливі громадяни, будуть ставити більші вимоги до влади в плані забезпечення рівноправ'я і вони ставитимуться краще", – переконаний аналітик Петро Бурковський.

Пригадали учасники конгресу і позитивні зміни в українських сім'ях. Завдяки новому закону татусі на рівних із мамами можуть йти у декретну відпустку.

"Ті прориви в законодавстві, які ми зробили, коли декретна відпустка – це прерогатива не лише жінки, а і чоловіка, і практика достатньої кількості родин в Україні. Коли достатньо активна жінка може себе проявити", – каже нардеп "Батьківщини" Сергій Соболєв.

Попри значні здобутки є і численні виклики, які ще потрібно вирішувати – незіставна оплата праці між чоловіками та жінками, домашнє та економічне насилля, домагання на робочих місцях тощо. На цьому наголосила верховна комісарка ООН з прав людини у відеозверненні. Та додала: Україна може підвищити власні шанси на розвиток сталої економіки, якщо рішуче підтримуватиме гендерну рівність.


Джерело: 5 канал 17 вересня 2021


Тегигендерна рівність,   рівність чоловіків і жінок,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".