Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Без права на аборт: В Алабамі жертви зґвалтування змушені будуть народжувати дітей

Сенат штату Алабама прийняв найсуворіший законопроект про аборти у Сполучених Штатах Америки, який забороняє будь-яке переривання вагітності, крім випадків загрози життю матері чи смерті плоду.

Про це повідомляє AFP.

"У вівторок сенат штату Алабама прийняв найсуворіший законопроект про аборти у Сполучених Штатах", - йдеться в повідомленні.

Документ забороняє будь-яке переривання вагітності, без винятків - навіть у випадках зґвалтування або інцесту.Законопроект відправлено на підпис губернатору штату Кей Айві.

Відповідно до законопроекту, виконання аборту вважається злочином, що загрожує лікарям, які виконали процедуру, тюремним строком від 10 до 99 років.

Аборти можуть бути законними тільки у тому випадку, якщо життя матері перебуває під загрозою або плід уже є мертвим.

Найбільша правозахисна організація в США ACLU пообіцяла подати позов проти реалізації законопроекту.

"Цей законопроект карає жертв зґвалтування і інцесту, ще більше позбавляючи їх власного тіла і змушуючи їх народжувати", - заявили в організації.

Лейтенант-губернатор Алабами Уїлл Ейнсворт, який також головує у сенаті штату, вітав прийняття законопроекту, назвавши це сильним кроком до захисту прав ненароджених дітей.

Прихильники законопроекту прямо заявили, що планують передати справу до Верховного суду, адже деякі республіканці хочуть скасувати історичне рішення суду США у справі Роу проти Уейда 1973 року, в якому було визнано право жінок на аборт.

Нагадаємо, у містах Польщі під назвою "Чорний протест" відбулися демонстрації проти посилення протиабортного законодавства.

 


Джерело: Прямий канал 15 травня 2019


ТегиСША,   аборт,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок