Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ЄС посилисть боротьбу з проституцією, караючи покупців секс-послуг

14 вересня 2023 року прийнято Резолюцію Європейського парламенту щодо регулювання проституції в ЄС: її транскордонні наслідки та вплив на гендерну рівність і права жінок (2022/2139(INI)). Резолюція визнає проституцію системою насильства і закликає усі країни-учасники ЄС запроваджувати модель протидії попиту та покарання користувачів проституції.

Ми вибрали кілька важливих на наш погляд тез із документу, які пропонуємо до вашої уваги:

Торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації була найпоширенішою формою торгівлі людьми в ЄС у 2021 році і є серйозною формою насильства, яка вражає переважно жінок і дівчат.

Дослідження показують, що жінки, які займаються проституцією, стикаються з більш грубими порушеннями прав людини, насильством та експлуатацією, ніж жінки в середньому, включаючи високий рівень гендерного, психологічного, фізичного та сексуального насильства.

Жінки та діти, які перебувають у бідності та постраждали від структурної та міжсекторальної дискримінації, є найбільш уразливими до сексуальної експлуатації через проституцію та рабство.

Людей, які займаються проституцією та вважають це своєю професійною діяльністю – меншість. Переважна більшість жінок, що займаються проституцією зазнають насильства, жорсткого поводження та експлуатації, і якби могли, то не займались би продажем свого тіла.

Модель легалізації не принесла запланованих покращень для жінок, які займаються проституцією. Навпаки, там, де проституція легальна, торговцям набагато легше використовувати правове середовище для експлуатації своїх жертв.

Дії, спрямовані на запобігання насильству та експлуатації людей, які займаються проституцією, поки що провалилися.

Проституція – це не індивідуальний акт особи, яка «здає своє тіло в оренду за гроші», а система, організована з метою отримання прибутку, яка за своєю суттю є насильницькою, дискримінаційною та глибоко нелюдською, функціонує як бізнес і створює ринок, де сутенери планують і діють, так, щоб захистити та збільшити свої ринки, і де покупці сексу відіграють ключову роль у їх стимулюванні.

Проституція та торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації існують тому, що на це є попит, тому зниження попиту є ключовим інструментом для запобігання та зменшення торгівлі людьми.

Торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, включаючи сексуальне насильство над дітьми, зростає через високий попит.

Через заходи щодо скорочення попиту, які діють у низці країн, торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації все ще існує, але зменшується.

ЄС закликає держави-члени забезпечити кримінальне покарання за вимагання, прийняття або отримання статевого акту від особи в обмін на винагороду, обіцянку винагороди, надання вигоди в натуральній формі або обіцянку така вигода. При цьому карати навіть у випадку згоди особи, тіло якої купують.

ЄС закликає держави-члени застосувати цілісний підхід для кращого захисту жінок, які займаються проституцією, гарантуючи, що всі відповідні сторони, такі як поліція та інші правоохоронні органи, соціальні та медичні служби та неурядові організації (НГО), підтримувати, залучати до процесів прийняття рішень і працювати разом у тісній співпраці.

Також ЄС закликає держави-члени вжити заходів для боротьби з економічними, соціальними та культурними причинами проституції, щоб жінки, які перебувають у ситуації бідності, соціальної ізоляції, дискримінації та міграції, не ставали жертвами цієї форми експлуатації.

Більшість жінок, які займаються проституцією, хотіли б кинути проституцію, і що, отже, слід докладати зусиль для сприяння альтернативам і шляхам виходу, щоб жінки, які бажають це зробити, мали впевненість і підтримку, включаючи державну підтримку, будувати життя без насильства та проституції.

Повний текст документу читайте англійською за посиланням:

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2023-0328_EN.html?fbclid=IwAR1jqcnF7AylpeJIsZkD3cDWzHkKEvhUB5ix_6cWANrbDJSg7a4m7NZepT4


Джерело: Жіночий консорціум України 18 вересня 2023


Тегиправа жінок,   Європейський Союз,   проституція

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми