Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

«Мовчазні книги» як інструмент саморозвитку

 «Мовчазна книга» - це книга, що складається з кількох основних елементів: малюнків у чіткій послідовності і хоча б одного головного героя. На перший погляд може здатися, що це звичайний комікс. Але це зовсім не так! Комікс розповідає вам конкретну історію конкретних героїв, яких вигадують автори і закладають у них конкретні смисли.

«Мовчазні книги» розповідають історію без слів, і кожен читач, спираючись на образи і картинки, створює свої сенси і змісти.

 Кожна людина має свою власну інтерпретацію картинок, тому одну й ту саму «мовчазну книгу» кожен «прочитає» по своєму.

Не дуже зрозуміло? Ось приклад. Лише дві сторінки з «мовчазної книги». Яку історію ви бачите, тобто читаєте?

 

Книги без слів - прості інструменти, за допомогою яких педагог а також  багато інших спеціалістів, які працють з дітьми, можуть конструктивно супроводжувати дитину на шляху до зміцнення власної ідентичності, допомагає їй виражати свої страхи, занепокоєння, надії та бажання, а також стимулює її розповідати про себе в контекстах, де ідеї та почуття важко висловити словами. Але вони цікаві та корисні не тільки для дітей і педагогів, а й для дорослих, які прагнуть саморозвитку.

Дослідження показують, що книги без слів полегшують вираження емоцій та власних думок у непрямій та абстрактній формі, дають впевненість та надію на майбутнє і багато іншого.

А у ситуаціях збройних конфліктів і насильства «мовчазні книги», зокрема, розповідають про важливість прийняття та оцінки як позитивних, так і негативних аспектів реальності і самих себе.

Начитися читати а також створювати «мовчазні книги» ви можете відвідавши онлайн-курс, що проходить в межах проєкту «Синергія дитинства задля дитинства», який Жіночий консорціум України реалізує за підтримки БІСЕ (Міжнародне католицьке бюро у Франції).

Мета курсу - ознайомити працівників освіти з одним із універсальних та дієвих  інструментів підтримки дітей у час війни.  


Джерело: Жіночий консорціум України 16 березня 2023


Тегитренінг,   курс,   мовчазна книга

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми