Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

«Фемдипломатія»: Франція буде просувати гендерну рівність у своїй зовнішній політиці

У Франції Вища рада з питань рівності 18 листопада передала в МЗС звіт з пропозиціями про фемінізацію зовнішньої політики країни, а також про просування гендерної рівності всередині самого дипломатичного корпусу. Про це пише Le Monde.

Франція має намір просувати ідею гендерної рівності, як у зовнішній політиці, так і всередині власного дипломатичного корпусу. Як наголошується в доповіді Вищої ради з питань рівності, поки цей шлях свідомо вибрали тільки три країни в світі: Швеція з 2014 року, Канада з 2017 і з минулого року Мексика.

Завдання такої феміністської дипломатії полягає в тому, щоб просувати «універсальну ідею фемінізму», відзначають автори доповіді. «Універсальний фемінізм не означає однаковий. Уже сам по собі фемінізм включає в себе різноманітність історій, соціальних практик і форм боротьби, однак ідея рівноправності обговоренню не підлягає», - підкреслюється в цьому документі, який цитує Le Monde.

Для здійснення і просування цього завдання Вища рада з питань рівності пропонує створити спеціальну координуючу інстанцію - Раду з питань французької феміністської дипломатії (CDFF), яка буде прямо підкорятися президенту чи прем'єр-міністру Франції.

У документі також наголошується на необхідності фемінізації французького дипломатичного корпусу. «У міністерстві закордонних справ налічується 52% жінок-дипломатів, але лише 25% жінок-послів і 20% жінок-генеральних консулів», - йдеться в доповіді. Крім того, як відзначають автори, близько третини жінок-послів займають пости так званого «дипломатичної присутності» (мова йде про спрощені посольських структурах в таких країнах, як, наприклад, Кабо-Верде, Гондурас або Киргизстан. - RFI).

У доповіді також міститься заклик збільшити фінансування феміністських асоціацій.

Рішення Франції посилити феміністську повістку в питаннях зовнішньої політики вписується в подвійний контекст сьогоднішньої дійсності, зазначає Le Monde. З одного боку, в світі спостерігається погіршення ситуації з правами жінок, зокрема в тому, що стосується доступності абортів, як це відбувається в Польщі. З іншого боку, навколо теми прав жінок мобілізується все більше і більше людей і збираються безпрецедентні акції протесту.


Джерело: rfi.fr 19 листопада 2020


Тегигендерна рівність,   фемінізм,   Франція,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі