Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

За американським принципом: в Україні запровадять новий метод допиту дітей, які стали жертвами і свідками злочинів

В Україні за минулий рік шість тисяч дітей стали жертвами злочинів. Загалом правоохоронці зареєстрували 12 тисяч кримінальних справ щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті із законом, і дітей, які постраждали від насильницьких дій.

Про це повідомив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, передає прес-служба Офісу генпрокурора.

Мамедов розповів, що нині у відомстві вивчають нові підходи щодо допитів дітей-жертв і дітей-свідків злочинів. За його словами, передусім, враховується дитяча психологія, сприйняття і мінімізація стресу.

"Ми всі повинні розуміти специфіку роботи з неповнолітніми. Необхідно враховувати дитячу психологію та дитяче сприйняття, а підходи на всіх етапах повинні відрізнятися від тих, які існують у роботі з повнолітніми злочинцями та потерпілими", - зазначив заступник генпрокурора.

Крім того, Офіс генпрокурора спільно з Нацполіцією має намір запровадити новий підхід до допиту потерпілих дітей та свідків. Його суть полягає в принципі американського Children's Justice Centre - "одного разу".

Мамедов пояснив, що допит дитини може проводитися лише один раз, однією стороною процесу (суддею або слідчим), на одному етапі досудового розслідування.

Нагадаємо, 15 січня Кабмін затвердив законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за втягнення дітей у злочинну діяльність. За залучення неповнолітніх до незаконних воєнізованих або збройних формувань порушникам загрожує позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.

Тим часом новий відділ протидії насильству щодо дітей управління захисту прав дітей та протидії насильству Офісу Генпрокурора відкрив від початку 2020 року за фактами насильства над дітьми, що спричинило їхню смерть, 259 кримінальних справ.

 


Джерело: УНІАН 14 лютого 2020


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.