Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Вимога носити обов’язкову шкільну форму є незаконною, – освітній омбудсмен

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявляє, що вимагати в учнів носити шкільну форму – незаконно. За його словами, шкільний одяг має бути зручним, по сезону і відповідати можливостям родини.

Згідно з законом про освіту, батьки можуть купити дитині шкільну форму, якщо це пітримують. Проте вимагання щодо обов’язкової шкільної форми – це незаконно.

Адже ще у 2019 році президент України скасував указ про шкільну форму для школярів. Цей указ втратив чинність понад два роки тому. від 23 червня 2019 року.

Водночас конвенції ООН про права дитини чітко зазначає, що держави зобов’язуються поважати право дитини на збереження індивідуальності, не допускаючи протизаконного втручання.

А якщо дитина позбавляється частини або всіх елементів своєї індивідуальності, держави-учасниці забезпечують їй допомогу і захист для відновлення її індивідуальності.

Освітній омбудсмен звернувся до директорів шкіл та закликав припинити вимагати від дітей одягати те, що їм не подобається.

Це вимога абсолютно незаконна. Звісно, шкільний одяг має бути зручним, по сезону і відповідати можливостям родини. Але виставляти будь-які вимоги є неправильним і незаконним, – зазначив Горбачов.

А заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій додає, що вимога шкільної форми може бути в окремому закладі освіти, і рішення про це приймається спільно з батьками.

За її словами, вимоги МОН про те, що всі діти мають ходити виключно в конкретній шкільній формі, конкретного виробника – точно немає.

Так чи інакше, це має бути спільне рішення всіх учасників освітнього процесу, зокрема і батьків. На рівні закладу освіти приймається рішення, – сказала Мандзій.

До слова, раніше Горбачов пояснював, що часто у дискусіях виникає плутанина, оскільки часто люди не відрізняють шкільний одяг від обов’язкової шкільної форми.

"Це різні речі. До прикладу, одяг для школи – це вільний вибір дитини та її батьків. Єдиними вимогами до такого одягу є: охайність, зручність та відповідність сезону. Натомість обов’язкова шкільна форма – це уніформа, однакова для всіх", – додав він.


Джерело: 24 канал 21 липня 2021


Тегиправа дитини,   шкільна форма,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".