Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні відбудеться інформаційна кампанія «Тиждень безпеки дітей в інтернеті»

Протягом жовтня в Україні відбудеться інформаційна кампанія для батьків та вчителів "Тиждень безпеки дітей в Інтернеті".

Про це на презентації інтерактивних уроків на тему приватності, яка відбулася в Укрінформі, розповіла експертка з цифрових прав та безпеки, співзасновниця ГО "МІНЗМІН" Анастасія Апетик.

Мета кампанії - привернути увагу дорослих до теми безпеки дітей в інтернеті, пояснити батькам та вчителям важливість збереження приватності дитини та надати практичні інструменти.

"За різними даними, людина проводить в інтернеті від 6 до 7 годин на добу. В цей час ми можемо отримувати нову інформацію, а також стикатися з новими загрозами. Взагалі далеко не всі володіють навичками цифрової безпеки, це стосується як дітей, так і дорослих. Наприклад, не у всіх є розуміння того, що таке цифрова безпека. Багато людей вважають, що це стосується держави, і за цифрову безпеку має відповідати держава. І за даними останніх досліджень Міжнародного центру безпеки та оборони, цифрова безпека в українців асоціюється виключно з онлайн-шахрайством. Але це не так. За цифрову безпеку відповідає не лише держава, а й батьки, вчителі, власне кожен користувач інтернету", - розповіла Апетик.

ГО "МІНЗМІН" спільно з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти і науки, за підтримки міжнародного фонду "Відродження" розробили низку інформаційних матеріалів для батьків, вчителів та дітей про те, як зберегти приватність в інтернеті, та які інструменти для цього існують.

Для батьків пропонується відеоблог з 12 частин, де розповідається про те, як захистити конфіденційність дитини в інтернеті; даються відповіді на питання, наприклад, що таке батьківський контроль; чи варто розміщувати фотографії своїх дітей в інтернеті і які наслідки це може мати; як створити безпечний пароль; як перевірити на що саме підписалася дитина в соціальних мережах тощо.

Також серед навчальних матеріалів пропонуються скрінкасти, які пояснюють, хто і як може знайти особу в Фейсбуці, Інстаграмі, ТікТоку; як обмежити дані, які збирають соціальні мережі; як налаштувати доступність дописів у своєму профілі; як дізнатися яку інформацію збирають соціальні мережі про особу. Окрім того, відповідний скрінкаст створено для Телеграму.

Для учнів різних класів пропонуються уроки на тему "Моя приватність", де доступно пояснюється що таке приватність, і як її захистити в інтернеті.

Як додала на презентації генеральний директор Директорату з євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації Гульсанна Мамедієва, захист дітей в інтернеті є пріоритетом уряду, оскільки Україна, за її словами, в секторі цифровізації лідирує у світі.

"Інформаційна кампанія відбудеться в жовтні, який є місяцем кібербезпеки, що відзначається в ЄС. За даними нашого дослідження, 84% батьків переймаються безпекою дітей в інтернеті, але менше половини говорили про те, що вони використовують якісь інструменти для захисту дітей, хоча цих інструментів багато і вони ефективні. І навіть ті, хто каже, що використовує ці інструменти, якщо зануритися в проблему, то стає зрозуміло, що ці інструменти зводяться до регламентації часу використання інтернету. Цього недостатньо. Наше завдання - впровадити технологічні методи захисту дітей для батьків, учителів і закладів освіти", - розповіла Мамедієва.

Матеріали до "Тижня безпеки дітей в інтернеті" будуть розміщені на ресурсах Міністерства цифрової трансформації, Міністерства освіти та науки в розділі “Безпека дітей в інтернеті”.

Зараз збираються заявки від батьків та вчителів на доступ до матеріалів курсу. Відеоматеріали будуть доступні з наступного тижня.

Також Міністерство освіти та науки буде рекомендувати департаментам освіти провести на основі цих матеріалів уроки у школах.


Джерело: УКРІНФОРМ 12 жовтня 2021


Тегиправа дитини,   безпека в інтернеті,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.