Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні оновили норматив шкільного харчування

В Україні завершено перший етап реформування шкільного харчування, а саме оновлення нормативної бази.

Про це повідомила дружина Президента Олена Зеленська у Фейсбуці.

"Перший етап реформування шкільного харчування – оновлення нормативної бази – успішно завершено. Останній і найважливіший документ, норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, 24 березня був затверджений постановою Кабінету Міністрів України, а вчора – офіційно опублікований", - написала перша леді.

За її словами, усі шкільні заклади з 1 вересня 2021 року зобов’язані, зокрема, зменшити кількість цукру у 2-2,5 раза – до 7,5 г на один прийом їжі; збільшити кількість фруктів до 100 г на один прийом їжі; зменшити кількість хліба на 1 прийом їжі з 60-80 г до 30-50 г; збільшити кількість м’яса так, щоб протягом п’ятиденного робочого тижня при одноразовому харчуванні забезпечити дві порції м’яса по 70 г, 100 г або 120 г кожна, залежно від віку дітей; збільшити кількість молочних продуктів при формуванні меню.

Дружина Президента додала, що раніше кількість молока та кисломолочних продуктів на тиждень становила 100 мл, також було передбачено 100 г сиру кисломолочного та 30 г сметани. Нові норми, за її даними, передбачають наявність однієї порції молока або молочних продуктів щодня, а саме: 200 мл молока або 125 мл йогурту чи кефіру, або 125 г сиру кисломолочного, або 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, або 25 г сметани на вибір.

Зеленська також зазначила, що незабаром відбудеться презентація оновленого меню для шкіл, розробленого з урахуванням усіх вимог та нормативів.

Своєю чергою заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко підкреслив, що новими нормами обмежено кількість солі та цукру, жирів, заборонено використання ковбасних виробів, сосисок, рибних консервів.

За його словами, це сприятиме профілактиці утворення надлишкової ваги та ожиріння, розвитку захворювань серцево-судинної системи.

Крім того, головний держсанлікар зауважив, що передбачено можливість обирати найефективнішу модель організації харчування з урахуванням особливостей відповідного закладу – кейтеринг, шляхом здачі харчоблоку закладу в оренду для організації харчування дітей та власними силами закладу.

Він проінформував, що вперше передбачено вимогу щодо організації харчування дітей з особливими дієтичними потребами на підставі медичної довідки.

Ляшко наголосив, що норми оновлено з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо принципів здорового харчування та з урахуванням фізіологічних потреб дітей в основних харчових речовинах та енергії.

Як повідомлялося, у 2019 році з ініціативи дружини Президента Олени Зеленської було розпочато реформування системи шкільного харчування.


Джерело: УКРІНФОРМ 08 квiтня 2021


Тегиправа дитини,   харчування в школі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі