Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Уповноважений президента України з прав дитини зазначив пройдений українською державою перший етап деінституціалізації

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба на шостому засіданні діалогу з прав людини між Україною і Євросоюзом зазначив пройдений українською державою перший етап деінституціалізації - реформи системи догляду за дітьми.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, за цей час держава ввела законодавство про зміни в системі догляду за дітьми в регіонах і затвердив план реалізації другого етапу реформи на п'ять років.

Кулеба розповів, що з початку реформи в країні кількість дітей в інтернатах зменшилася на 9тис., що становить 9%. Наразі в цих закладах перебуває майже 97 тис. дітей, із них майже 55 тис. - цілодобово.

"Хочу звернути увагу, що серед вихованців усіх інтернатів лише 8% є сиротами або позбавлені батьківського піклування, решта 92% дітей мають батьків. Це є великою проблемою для України, коли батьки віддають своїх дітей в інтернати через стан здоров'я або бідність сім'ї", - заявив він.

Кулеба закликав представників ЄС підтримати Україну в цій реформі, зокрема шляхом надання експертної допомоги з боку донорів.


Джерело: Інтерфакс-Україна 26 червня 2020


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   деінституціалізація

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".