Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Тренінг не тільки для навчання, а й для покращення настрою!

 Один з головних принципів в роботі з дітьми, в команді проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» - це орієнтир на учасників заходу, це можливість кожному дати висловити свою думку та почути кожного. І тренінг «Кошик ідей. Генеруємо ідеї для підліткових ініціатив, визначаємо пріоритет» для підлітків школи №235 м. Києва в рамках програми «Участь дітей у громадах» чудовий доказ цього твердження. І зараз ми розповімо чому.

7 лютого 2014 відбулася друга зустріч з підлітками Святошинської громади в межах програми «Участь дітей у громаді». Для другого тренінгу була розроблена програма, мета якої - сприяти активізації участі дітей в шкільній та місцевій громаді і допомогти в розробці та реалізації ініціатив підлітків разом з однолітками та за підтримки зацікавлених дорослих. А для досягнення цієї мети створити мотивуючі умови і сприятливу атмосферу, в яких учасники зможуть максимально повно розкрити свій потенціал.

На три години тренінгу було заплановано декілька цікавих вправ. На одну з інтерактивних вправ «Я та моя громада» було відведено 20 хвилин, натомість вона затягнулася на 45 хвилин І ось чому. Вправа передбачала, що діти працюють в групах, а потім один з представників кожної групи презентучує ідеї від всієї команди, але наші учасники настільки активні, та настільки у кожного є своя думка, що виступити виявили бажання всі діти. І це чудово, бо кожний виступ це справжній скарб. Скільки цікавих та важливих ідей ми почули. Для тренерів це означає визнання їх роботи, адже діти настільки відкрилися та знають, що вони будуть почуті і кожна думка буде врахована. Кращого результату годі було і бажати.

Цікаве спостереження було зроблено завдяки легкій, але цікавій вправі «термометр емоцій». На початку рівень настрою учасників був десь 50/50, бо всі ми цім ранком прокинулися під вибухи та страшні новини. Але робота тренерів максимально відволікти дітей від нашого сьогодення. Тож вже наприкінці заходу, на цій самій вправі настрій у дітей був 75%, 100% та навіть 120%.

Нагадаємо, що тренінги для підлітків проходять в усіх регіонах, де реалізується проєкт. Учасникам пояснюють їхні права на участь у житті громади, де вони мешкають і про їхнє право бути почутими дорослими. Крім того дітей вчать виявляти проблеми громад, визначати які з цих проблем важливі саме для них і шукати шляхи їх вирішення.

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» реалізується ЖКУ у Сумській, Запорізькій, Херсонській/Миколаївській, Київській областях та в місті Києві.

У межах проєкту надається первинна психологічнадопомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активностей, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.


Джерело: Жіночий консорціум України 12 лютого 2024


Тегипідлітки,   тренінг,   Україна,   Підлітки

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.