Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рада Європи у звіті вказала на основні проблеми українських інтернатів

Комітет проти тортур Ради Європи рекомендує Україні пришвидшити процес деінституціоналізації у сфері соціального догляду та швидше закривати великі інтернати на користь менших за розміром, пише УНН з посиланням на звіт комітету РЄ після проведення інспекцій трьох психоневрологічних центрів у двох регіонах України навесні 2019 року.

Експерти Ради Європи відвідали інтернати у Вікторівці Черкаської області, а також у Великорибальському та Барабої Одеської області.

У звіті Рада Європи назвала позитивними новий Закон про соціальні послуги та Національну стратегію реформування закладів охорони здоров’я до 2026 року, які мають на меті скорочення кількості психоневрологічних інтернатів — шляхом заміни існуючих установ великої місткості меншими. Проте, на думку комітету РЄ, процес все ще перебуває в початковому стані, не в останню чергу через брак відповідних фінансових ресурсів.

Представники РЄ закликали владу України активізувати свої зусилля у напрямку деінстітуціоналізації та розвитку соціальної допомоги в суспільстві. Такі заклади: мають складатися з невеликих групових житлових одиниць в громаді, в ідеалі в містах, де під рукою знаходяться всі відповідні об’єкти, а не з більших одиниць, розташованих на базі давно існуючих установ соціальної допомоги, що не дозволяє забезпечити належну соціальну реінтеграцію.

У тексті звіту також зазначено, що жителі інтернатів повинні мати можливість вимагати судового перегляду тривалості їх обмеження там з можливістю особисто пояснити свою ситуацію перед відповідною комісією.

Серед основних проблем названі: нестача персоналу і переповненість закладів, що закликають у РЄ терміново вирішити. Ключовим пріоритетом має стати регулярна, переважно щоденна присутність психіатра у закладі. Також — влада України повинна представити звіт щодо виконаних заходів до кінця лютого цього року.

Додамо, що у вересні 2018 року — РЄ також підготувала звіт про умови в українських в’язницях та психлікарнях.

 


Джерело: УНН 15 сiчня 2020


Тегидіти-сироти,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".