Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Перебування дітей перед екранами на карантині зросло на 500 %

В Україні школярі мають раніше піти на канікули через нові спалахи Covid-19. А значить, діти, лишаючись удома, будуть проводити більше часу перед екранами.

Для багатьох працюючих з дому батьків комп’ютери, смартфони й телевізори перебрали на себе роль вихователів, учителів і нянь.

Щоб з’ясувати, скільки саме часу діти проводять перед екранами електронних пристроїв, експерти неприбуткової організації «Батьки разом» опитали понад 3 тисячі родин. І підрахували, що на карантині час перебування дітей перед моніторами зріс на 500 %.

«Виявилось, що з 8% дітей респондентів, які проводили перед екранами понад 6 годин на день, кількість зросла наполовину. Так що тепер діти проводять значну частину дня, якщо не весь день, за комп’ютерами, гаджетами, на телефоні», – розповідає директорка організації «Батьки разом» Далія Газад.

У 2019 році Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила рекомендації для батьків, у яких зазначила, що час перебування дітей перед екранами має бути мінімальним. А для малюків – взагалі – нульовим.

Для дітей віком від 2 до 5 років максимальний час – це година, а в реальності – це дві.

Для підлітків обмежень немає, але експерти вказують на зв'язок між надмірним зануренням в електронні пристрої та депресією.

Професор коледжу Джеймс Ленг, дослідник впливу електронних приладів на дітей, батько 5 дітей, уже декілька років досліджує впливи технологій на психіку підростаючого покоління. Він уважає, що панікувати зарано.

«Не варто переживати, якщо ви і ваша родина розуміють, що це тимчасовий перехідний період. І ви готові важко працювати, щоб повернутися до здорової поведінки пізніше», - підкреслює дослідник.

Дякуючи так званій нейропластичності, здатності людського мозку швидко перебудовуватися, ситуація є зворотною, пояснює експерт.

«Важко уявити, що мозок може зазнати серйозних змін за кілька місяців чи навіть рік додаткового часу, проведеного перед екранами, - говорить Джеймс Ленг. - Але це означає, що дорослим доведеться накласти суворі обмеження на використання гаджетів, як тільки завершиться пандемія».

Що експертів насправді непокоїть, це контент, тобто те, що дивляться діти.

«Найбільш популярні платформи – не освітні. Це ютуб (використовують 80 % дітей), Netflix (50 %) і Тік-Ток (50 %)», - розповідає директорка організації «Батьки разом» Далія Газад.

Наразі всі прогнози експертів – лише припущення. Для людства це був перший карантин світового масштабу, тому важко спрогнозувати короткострокові чи довгострокові наслідки впливу електронних пристроїв на психіку дітей.


Джерело: osvita.ua 15 жовтня 2020


Тегиправа дитини,   карантин,   захист прав дитини,   гаджети

НАШІ ПРОЕКТИ

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.