Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Підтримка соціального та емоційного розвитку підлітка

Кілька порад, які допоможуть вам підтримати соціальний та емоційний розвиток вашої дитини в перехідному віці

Будьте зразком для наслідування для формування і підтримки позитивних відносин — зі своїми друзями, дітьми, членами сім'ї та колегами. Ваша дитина буде вчитися будувати відносини, в яких є повага, співпереживання і позитивні способи вирішення конфліктів.

Зустріньтеся з друзями своєї дитини та запросіть їх додому. Це допоможе вам підтримувати зв'язок з соціальними відносинами вашої дитини. Також ви зрозумієте, наскільки важливі друзі для почуття власної гідності дитини. Якщо вас турбує вибір друзів вашого підлітка, надайте йому м'яке і послідовне керівництво.

Слухайте свою дитину. Якщо ваша дитина хоче поговорити, зупиніться і дайте їй можливість повністю заволодіти вашою увагою. Якщо ви дуже зайняті, назвіть дитині певний час, коли зможете її вислухати. Поважайте почуття своєї дитини та намагайтеся зрозуміти їх перспективу. Наприклад: "Схоже, ти відчуваєш себе спустошеним, тому що не можеш піти на вечірку в четвер увечері".

Будьте відвертими та відкритими у своїх почуттях. Зокрема, розкажіть своїй дитині, як ви себе почуваєте, коли вона поводить себе певним чином. Наприклад: "Я була дуже рада, коли ти запросив мене в школу". Це допомагає підлітку навчитися читати та реагувати на емоції. Він також моделює позитивні і конструктивні способи спілкування з іншими людьми.

Поговоріть з вашою дитиною про взаємини, секс і сексуальність. Дізнайтеся, що знає ваша дитина. Виправте будь-яку дезінформацію і дайте реальні факти. Використовуйте бесіду як шанс обговорити відповідну сексуальну поведінку і моральні цінності. Обов'язково дайте своїй дитині зрозуміти, що ви готові говорити з нею на будь-які, навіть самі незручні, теми.

Зосередьтеся на нефізичному. Підлітки часто сором'язливі і стурбовані своїм тілом і зовнішністю. Тому зміцніть позитивні аспекти соціального та емоційного розвитку вашої дитини. Наприклад, ви могли б похвалити її за те, що вона хороший друг, або за широке коло інтересів, або за те, що дитина добре вчиться в школі й так далі.

 


Джерело: comments.ua 08 сiчня 2021


Тегипідлітки,   права дитини,   психологія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі