Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Мінсоцполітики посилює співпрацю з ЮНІСЕФ

19 травня відбулася чергова зустріч Міністра соціальної політики України Марини Лазебної та керівництва Міністерства з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо питань захисту прав дітей в умовах запровадження карантинних заходів в Україні.

Голова секції захисту прав дітей ЮНІСЕФ Наїра Аветісян презентувала план нового пілотного проекту з підтримки п’яти регіонів України. В рамках пілотування буде у першу чергу проведено ґрунтовну оцінку потреб сімей, до яких повернулися діти з інтернатних закладів освіти, складено плани розвитку сервісів та послуг для сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, проведено навчання фахівців із соціальної роботи, забезпечення їх засобами захисту в умовах пандемії COVID-19.

Також було обговорено питання щодо звіту України в Комітеті ООН з прав дитини. Учасники зустрічі поінформовані про те, що Міністерством соціальної політики підготовлено періодичну Доповідь України (5 та 6 об’єднану), яка надіслана до Комітету ООН з прав дитини у листопаді 2018 року та розміщена на сайті Комітету.

При обговоренні питань деінституціалізації представники Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ висловили основні рекомендації ЮНІСЕФ за результатами аналізу системи альтернативного догляду та влаштування дитини в Україні. Міністр зазначила, що запорукою подальшого впровадження реформи держінституцій має стати тісна міжсекторальна взаємодія, а також злагоджена співпраця з громадським сектором, спрямована на результат, яка має відобразитися у Плані заходів з реалізації ІІ етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей за 2017-2026 роки.

За результатами зустрічі Міністр зауважила, що програми у сфері захисту дітей є вкрай важливими як під час пандемії COVID-19, так і після її завершення. Вона також подякувала представникам фонду за експертну та технічну підтримку.

Сторони домовилися продовжувати співпрацю для подальшого зміцнення системи соціального захисту в Україні.


Джерело: Урядовий портал 21 травня 2020


ТегиЮНІСЕФ,   права дитини,   МОН,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.