Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

МОН буде реформувати дошкільну освіту

Міністерство освіти та науки одним з пріоритетів роботи нової команди оголосило реформу дошкільної освіти, зокрема зміну змісту дошкільної освіти, щоб діти приходили до Нової української школи більш підготовленими.

Про те, що це означає на практиці, на пресконференції розповіла міністр освіти та науки Ганна Новосад, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Для нас уже стає очевидним, що не може бути хорошої шкільної освіти, якщо в перший клас приходять неготові діти, а тому зміни в дошкільній освіті ми хочемо зробити одним з своїх пріоритетів, а ефективний ранній розвиток - це те, що може забезпечити дитині привиття навичок, вміння спілкуватися з зовнішнім світом, розуміння своїх емоцій, емоцій інших, що вкрай буде необхідно в школі і без чого дуже складно успішно навчатися. А тому зміна змісту в дошкільній освіті, нові методики для вихователів — це те, над чим ми хочемо працювати", - сказала Новосад.

Водночас вона зазначила, що над такою проблемою, як нестача дошкільних закладів освіти, розвиток мережі дитячих садочків та доступ до дошкільної освіти міністерство буде працювати разом з місцевою владою, ОТГ, які є засновниками навчальних закладів усіх форм освіти.

"Ми дуже сподіваємося, що за допомогою нового уряду, нових керівників регіонів, спільно з засновниками, спільно з ОТГ ми можемо все-таки працювати з питаннями доступності до дошкільної освіти, можливо не лише шляхом побудови нових дитячих садочків, а також шляхом урізноманітнення форм здобуття дошкільної освіти", - сказала Новосад.

За напрямок дошкільної освіти, середньої освіти в МОН відповідатиме новопризначена заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій. Як вона зазначила на пресконференції, зміни в дошкіллі означають зміни в базовому компоненті дошкільної освіти, а також підвищення престижності праці вихователів.

"У нас є базовий компонент дошкільної освіти, і він трохи відстає від Нової української школи, тобто випускники дошкільних закладів не зовсім готові до Нової української школи. Ми власне будемо працювати над тим, щоб базовий компонент дошкільної освіти відповідав стандарту початкової освіти. Для цього ми маємо підвищити кваліфікацію вихователів в дошкільних закладах, навчити їх нових методик, і почати розвивати ті компетенції, відповідно віку дитини, які будуть потрібні в НУШ", - додала Мандзій.


Джерело: УКРІНФОРМ 13 вересня 2019


Тегиправа дитини,   дошкільна освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.