Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як розмовляти з дитиною про онлайн-безпеку: 6 порад від Facebook для батьків

Facebook пише, що «технології можуть змінити спосіб, у який люди зв’язуються одне з одним, проте для батьків спілкування з дітьми про безпеку залишається таким же важливим». Для того, щоб допомогти у такому спілкування, компанія дає шість порад.

1. Поясніть дитині, що в мережі діють такі самі правила, що й у житті поза інтернетом.

З іншими слід поводитися так, як хочеш, щоб поводилися з тобою. Розкажіть дітям, що треба думати, перед тим, як писати щось онлайн. Так само, як ви навчали дитину роззиратися в обидва боки, перш ніж переходити дорогу.

2. Намагайтеся бути прикладом для наслідування.

Правило, що «діти будуть чинити, як чините ви» діє не лише в офлайні. Якщо ви встановили часові обмеження на використання соціальних мереж чи інтернету (наприклад, повна заборона після 22:00), дотримуйтеся тих самих правил.

3. Починайте говорити з дітьми про використання соціальних мереж у ранньому віці.

Дослідження показують, що діти вже з шести років мають доступ до смартфонів або планшетів. У мережі, як і в реальному житті, важливо якомога раніше закласти основу для діалогу та спілкування з дітьми. Ще до того, як діти приєднаються до соцмереж, поговоріть із ними про технології. Якщо ваш підліток має обліковий запис у соціальній мережі, додайтесь до нього в друзі.

4. Визначайте та оцінюйте ключові моменти.

Наприклад, коли дитина отримує свій перший мобільний телефон, доцільно відразу встановити ключові правила для цього. Коли дитина досягне відповідного віку, щоб зареєструватися у соціальній мережі, варто поговорити з нею про безпечне поширення інформації. Коли дитина отримає водійські права, слід обговорити з нею небезпеку переписок за кермом.

5. Довіряйте собі.

Здебільшого поведінку в мережі слід регулювати такими ж виховними методами, що й поведінку в реальному житті. Якщо ваша дитина найкраще сприймає підхід домовленостей, то, можливо, слід і для правил щодо інтернету укласти своєрідну угоду. А, можливо, вашій дитині буде достатньо звичайного обговорення базових правил.

6. Попросіть вашу дитину навчити вас самих.

Можливо, ви хочете опанувати новий інтернет-сервіс? Якщо ваші діти вже з ним знайомі, то вони можуть вам допомогти. Ця розмова також може бути гарним приводом підняти питання безпеки та конфіденційності в мережі. Приміром, ви можете запитати дітей про налаштування приватності у додатку. Зазвичай діти не втрачають нагоди повчити батьків.


Джерело: detector.media 14 лютого 2020


НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.