Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як локдаун може допомогти дітям з вивченням іноземних мов

В Україні локдаун і школи зачинені десь місяць.

А це означає, що в дітей не буде сильного навантаження зі шкільної програми, у батьків буде трошки більше вільного часу і можна придумати для дітей цікаве і корисне дозвілля, аби підтягнути або розвинути навички в іноземних мовах, зокрема англійській та німецькій.

Для того, щоб було, що робити під час локдауну – варто було б підготувати відповідну літературу, але навіть онлайн її можна легко дістати.

Як найкраще вивчати англійську

Діти люблять проходити різні ігри на комп’ютері, дивитися мультики й фільми, читати малі книжки з великими картинками.

Для тих, хто лише вчиться читати, можна сміливо замовляти набір з 50 книжками Ladybird.

Ціна на Amazon може спускатися до $50. Тобто по суті долар за 1 книжку – це дуже прийнятно.

Хто не знає, чи дитині підійде цей набір, може сміливо замовити у "Ашані" пару таких книжок окремо. Вони вже є в нас в роздріб.

Ось відео, де можна переглянути якість книжок, шрифт, яким написаний текст, та картинки. У кожній книжці є після оповіді питання, на які дитина має відповісти.

Для тих, хто лише починає вчити будь-яку мову, дуже важливо розвинути впевненість в тому, що це легко, приємно і не складно.

Так от в цьому наборі великі картинки та шрифт, що дозволяє дитині читати одну книжку на день. Так в дитини з’являється впевненість в тому, що читати іноземною мовою не так уже і важко.

А по завершенню прочитання цього набору дитина знає, що прочитала аж 50 книжок і більше впевнена у своїх силах.

Коли зустрічаються невідомі слова можна користуватися додатком для телефону "My Dictionary". Тут до кожного слова можна додавати картинки, аби слова краще запам’ятовувалися. Як правило, у книжці є ті картинки, які описує текст.

Окрім того, програма дає можливість тренувати збіг слів і перекладу і показує на скільки відсотків дитина розуміє і які саме слова.

Для вивчення лексики можна скористатися і Quizlet, який дозволяє створювати свої картки, щоб запам’товувати потрібну лексику.

Для тих, хто пройшов вже початковий рівень, є сет з 24 книжок теж Ladybird. Ціна може бути теж на рівні $50.

На відміну від початкового набору, де книжок було 50, у цьому книжки мають тверду палітурку.

Принцип цього рівня – одна сторінка тексту на кілька абзаців великим шрифтом і одна велика картинка.

На відміну від першого рівня, тут уже завдань із запитаннями немає, хоча дітям відповідати на питання подобається.

Таким чином дитина органічно буде сприймати збільшення навантаження і може впоратися з однією книжкою на день. У цьому наборі казки, як правило, не дублюються із першим.

Якщо дитина готова для більших наванатжень, то можна сміливо дивитися на книжки із циклу "5-хвилинні історії".

Вони тематично створені з героями найвідоміших мультфільмів і тут можна знайти книжку з тими персонажами, які подобаються саме вашій дитині.

Шрифти тут менші, текст іде вже на двох сторінках. Одну історію реально прочитати за день. А всю книжку – десь за тиждень. Так в дітей з’являється уявлення про те, що вони вже готові читати великі книжки.

Ці ж мультики з улюбленими персонажами можна ставити через YouTube англійською мовою і ввести за правило, що частину мультфільмів на день переглядаються саме іноземною мовою.

Уже англійською мовою є і "Лунтік" (Moonzy), і "Фіксики" (The Fixies), й інші мультики, зміст яких дитина знає і може легше сприймати в іноземному варіанті.

Буде корисно також переглядати Muzzy, який розробило BBC. Важливість цього мультика важко переоцінити, оскільки тут закладена граматика і він є низкою мов, зокрема німецькою і французькою.

Якщо дитина вже дивилася одну версію і хоче подивитися її іншою мовою – то сприйняття буде значно легше.

Загалом, англійською мовою є чимало наборів, які заохочують до читання.

Наприклад, "Вінні Пуха" одне з видавництв надрукувало так, що кожна частина видана окремою книжкою.

Дитина розуміє, що прочитала не одну книжку і мучилася з нею півтора місяці, а цілих 30 книжок розміром з дитячу долоню.

Шрифт тут вже значно менший, ніж у "5-minute stories" і по суті далі можна читати будь-які книжки.

Але для того, щоб не купувати поштучно і мати завжди під рукою хороші набори, яких вистачає надовго, можна сміливо брати набір Usborne Confident readers ("Усборн для впевнених читачів") з 40 книжок.

Тут уже менше картинок і більше тексту. А самі твори підходять для середньої і старшої школи – "Джейн Ейр", "Отелло", "Граф Монте Крісто" і т.д.

"Усборн", до речі, має такі ж набори і для початківців.

Такі книжки можуть стати прекрасними і потрібними подарунками для дітей на свята. І для тих, хто взявся за читання за такою методикою читацький щоденник буде не зайвим.

Практика доводить, що за кілька місяців прочитання сетів дитина виходить на результат у 1000 сторінок і більше.

Для бабусь, хрещених та вчителів – це спрацьовує краще, ніж грамоти, а дитина розвиває впевненість у читанні.

Можна навіть придумати заохочувальний подарунок від вчителя англійської, який ви приготуєте за результати здобуті у читанні. Дитині дуже важливо мати на даному етапі зовнішнє визнання свого прогресу.

Для того, щоб навчитися читати Google запустив прекрасний додаток Rivet.

Він за тематиками та дизайном сподобається дітям, а особливо тим батькам, які самі не володіють англійською мовою, або просто не мають часу.

З цим додатком діти можуть вчитися читати самі. Тут є різні рівні.

Щодо фільмів, то англійською мовою можна сміливо дивитися "Один удома", всі частини Гаррі Поттера та інші кінострічки, які дитина вже бачила з перекладом.

А для тих, кого цікавить більш науковий зміст, можна переглядати шестихвилинні подкасти від BBC розроблені для тих, хто вчить англійську мову. Вони чудово підходять для підлітків і їх можна слухати і на телефоні.

До кожного подкасту є транскипт, який дозволяє і слухати і читати.

Також для підлітків підійде Ted-Ed – короткі відео на різні теми.

Що стосується граматики, то діти не особливо люблять займатися тестуваннями чи вивченням правил.

Читання дає свої позитивні результати, але якщо є бажання, то хоча б раз на тиждень можна займатися граматикою завдяки безкоштовній програмі Lingva.Skills.

Ця програма має рівні і уроки, де фіксується прогрес вашої дитини.

Що стосується додатків для телефону, які допмагають вивчити мову, то одним з лідерів є Duolingo. Плюс цього додатку в тому, що однокласники чи друзі можуть підписуватися одне на одного і змагатися між собою.

Дуолінго дає можливість вивчати різні мови, в тому числі й німецьку.

Як вивчати німецьку мову

Що стосується літератури, що такі великі набори, як пропонує Ladybird чи Usborne англійською, німецькою знайти не вдалося.

Є щоправда, набори по кілька книжок за 5 євро.

Кілька наборів по 3 книжки є у Leselöwen і коштують до 9 євро.

Але є низка видавництв, які розробляють книжки за таким самим принципом, щоб у дітей з’являлося бажання читати і впевненість в собі.

Відмінність є і в тематиці. Якщо англійські набори початкового рівня сконцентровані на класичних казках, які ми всі знаємо, то німецькі видавництва Duden, Leserabe, Leserobbe дають більше життєвих історій, хоча є і казкові, але це точно не класика.

Для початківців, які лише починають вчити мову ідеально підходить Duden (1 klasse). Тут в книжках може бути від однієї до кількох історій.

Дитина з початковим рівнем, як правило, може одну історію прочитати за день.

Книжки Leserabe побудовані за таким самим принципом. Але там після кожної історії є питання, на які треба відповісти.

Для рівня 2-4 класів також є книжки цих видавництв. Ось до прикладу 2 та 3 рівні Leserobbe.

Якщо на другому рівні тексту десь на сторінку, то на 3 вже на півтори.

На відміну від англійських наборів, тут тестові завдання є на кожному рівні.

І що важливо, історії, які у більшості не казкові, мають на меті навчити чомусь дітей.

До прикладу, коли старший хлопець каже, що не треба бути слабаком і можна ступати на лід, сміливо не піти на лід, коли нема морозу і можна провалитися, а відмовити старшому хлопцеві й мати свою позицію.

З виховної точки зору такі історії дуже доречні і цікаві школярам, як моделі поведінки з однолітками і старшими дітьми.

Є ще набір з 8 книжок про дракона теж для дітей, які можуть читати вже книжки 3 класу. Коштує він до 30 гривень.

Є набір Pixi з 8 книжок вартістю до 8 євро. Шрифт тут дрібніший, тому підходить теж для тих, хто вже непогано читає.

Тим, кому пощастило мати в місті бібліотеку Goethe-Institut можуть сміливо туди звертатися. Це значно заощаджує фінансові ресурси і дає широкий вибір книжок цих видавництв.

У Києві, до прикладу, можна зареєструватися онлайн, обрати собі в електронному каталозі книжки і у п’ятницю чи суботу їх забрати з вул. Лаврська, куди не так давно переїхала бібліотека. Щодо графіку роботи у локдаун варто уточнити.

Якщо такої можливості немає і немає інших бібліотек, то на Amazon можна замовити їх від 5 до 8 євро.

Вже згадані додатки My Dictionary та Duolingo працюють і з німецькою мовою так само.

Єдине, що в Duolingo нема українського варіанту, тому є вибір лише між російською та англійською, якщо хтось добре знає англійську – може тренувати паралельно дві мови.

Що стосується мультиків, то на YouTube їх є вдосталь.

До прикладу, від "Свинки Пеппи", яку діти добре знають, до "Пожежника Сема".

Також є Sendung mit der Maus, де миша пояснює, як працює пральна машинка або звідки беруться дірки в сирі.

Для підлітків є гарний цикл теленовин онлайн про те, що відбувається в світі і їх цікавить.

Що стосується візуальних словників, які допомагають також вивчати мову, то є українське видавництво "Перун", яке має такий словник для 5 мов, і окремо для англійської, німецької та французької мов.

Якщо ваша дитина вчить іншу мову, то принцип із підбором книжок та програм може бути по суті такий самий.


Джерело: Українська правда 11 сiчня 2021


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини,   іноземні мови

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".