Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як довести батьківство і подати на аліменти

Часом трапляється, що жінка залишається з проблемами виховання дітей наодинці, а чоловік не хоче визнати себе батьком і ухиляється від виконання обов'язків батька.

Однак, реально встановити батьківство в судовому порядку, передає Ukr.Media.

Для чого встановлювати батьківство?

З одного боку, навіщо дитині тато, який навіть не хоче її знати і називати себе батьком. З іншого — встановлення цього факту за рішенням суду далі дозволяє подати на аліменти, встановити родинні зв'язки для майбутнього спадкування і т. д.

Порядок визнання батьківства

Якщо чоловік добровільно не визнає себе батьком, то визначення батьківства відбувається в суді шляхом розгляду позову. Крім встановлення факту батьківства, заявляють вимогу про внесення відповідних змін до актових записів про народження (виключити або включити дані в реєстраційний запис).

Порядок визначення батьківства передбачений у ст. 128 СК України, а також у Цивільному процесуальному кодексі України.

За ст. 128 СК України позов про визнання батьківства має право подати мати, опікун або піклувальник, орган опіки або повнолітня дитина. Такий позов може бути поданий чоловіком, який вважає себе батьком дитини (наприклад, якщо мати не хоче реєструвати його батьком, хоч інша людина ніде не вказана як його батько).

Яким чином обґрунтувати свій позов?

Основний доказ у цих справах — судова експертиза (ДНК-тест на батьківство), адже вона з високим ступенем вірогідності може визначити цей факт. Але як довести батьківство без ДНК?

Насамперед, нововведенням Цивільного процесуального кодексу України в редакції 15.12.2017 є те, що якщо одна із сторін у справі ухиляється (не хоче або перешкоджає) проведенню експертизи, суд має право вважати встановленим факт, на підтвердження якого була прийнята ухвала про призначення експертизи.

Доказами можуть виступати й інші речі: письмові підтвердження, показання свідків, електронні документи і т. д. Природно, всі вони мають відносну доказову силу і все залежить від обставин конкретної справи.

Чи можна подати на аліменти?

Природно, можна, адже обов'язок утримання дітей лежить на кожному з батьків. Аліменти стягуються або у певній сумі грошей, або у частці від доходу батька, з якої здійснено стягнення. Краще не економити на правовій допомозі, адже адвокат по аліментах в короткі терміни і грамотно складе позов до суду.


Джерело: ukr.media 08 червня 2018


Тегиаліменти,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.