Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дитячий психіатр пояснив, чим небезпечна постковідна депресія у дітей і як її розпізнати

В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" дитячий психіатр, глава відділу психічних розладів дітей і підлітків Науково-дослідного інституту психіатрії Міністерства охорони здоров'я України Ігор Марценковський заявив, що у людей, які перехворіли на COVID-19, з'являється слабкість і знижується рівень працездатності.

"Мені доводиться спостерігати і консультувати людей, які перехворіли на COVID-19. У таких дорослих і підлітків ми бачимо постковідні порушення. Вони виявляються через астенічну симптоматику (слабкість, стомлюваність, неможливість функціонувати як раніше, зниження працездатності) протягом досить тривалого часу – від кількох місяців до пів року, а іноді й довше", – сказав Марценковський.

Він зазначив, що діти легше переносять коронавірус, однак після одужання однаково стикаються з депресивним розладом.

"Психіатри також бачать у своїх пацієнтів постковідні депресії. Нам важко сказати, можуть вони виникати тільки після тяжкого перебігу чи після легкої форми, коли немає високої температури, необхідності в госпіталізації. Так, кажуть, діти легко переносять COVID-19. Але я можу описати випадок, коли батько переніс інфекцію важко, йому надавали кисневу терапію, мама хворіла досить важко, але обійшлося без госпіталізації, дитина (з огляду на тест) теж перехворіла, але досить легко. Однак у дитини була клінічна картина депресивного розладу. Звичайно, це не свідчить, що в цьому випадку йдеться саме про постковідну депресію. Але таке може бути. Потрібні подальші дослідження цієї теми, адже ми бачимо депресії після COVID-19 у дорослих", – резюмував співрозмовник.

 


Джерело: Гордон 07 квiтня 2021


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   здоров’я дітей,   коронавірус,   постковідна депресія у дітей

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі