Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Будинки дитини родину не замінять

Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою здійснено аналіз влаштування дітей до всіх будинків дитини, які функціонують в Україні, протягом останніх трьох років, який засвідчив, що попри реформу закладів інституційного догляду та виховання, туди продовжують влаштовувати дітей.

Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017—2026 роки передбачається, що з 2020 року має припинятися практика влаштування дітей віком до трьох років до закладів інституційного догляду та виховання дітей. Це насамперед покликано захистити права кожної дитини на виховання в сім’ї. Проте реальність не відповідає визначеним Національною стратегією завданням, переконана Л. Денісова. Адже на початок 2021 року 9 будинків дитини (24 відсотки) мали на утриманні дітей навіть більше, ніж на початку реалізації Національної стратегії. «Це дає змогу зробити висновки, що ані на державному, ані на місцевому рівнях пріоритети у сфері охорони дитинства не змінились. За умови збільшення фінансової підтримки та надання необхідних послуг батьки не влаштовували б своїх малолітніх дітей до будинків дитини. Так, на початок нинішнього року за заявами батьків до будинків дитини було влаштовано 769 дітей (32 відсотки від загальної кількості)», — повідомила вона.

У зв’язку з цим Уповноваженим з прав людини скеровано подання до голів Волинської, Київської, Одеської, Харківської обласних державних адміністрації, а також звернення до міністрів охорони здоров’я та соціальної політики. Л. Денісова звертає увагу, що процес припинення влаштування дітей до трьох років до будинків дитини не має бути самоціллю, однак першочерговим є запровадження та надання соціальних, медичних, реабілітаційних послуг із підтримки родин у громаді за місцем їх прожи-вання.


Джерело: Голос України 10 червня 2021


Тегидіти-сироти,   права дитини,   захист прав дитини,   будинки дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".