Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

5 помилок при перевезенні дітей в автомобілі

Виявляється, мало купити зручне автокрісло для свого нащадка – потрібно його ще правильно використовувати. Шведські дослідники визначили найпоширеніші помилки батьків при розміщенні малюків. Помилки, виправити які буває вже неможливо.

Дитяче автокрісло потрібне для того, аби спозиціонувати маленьку фігурку дитини для ефективної фіксації його в певній точці салону – дорослими ременями безпеки або спеціальними дитячими. Адже "великий" ремінь, застебнутий на дитину при відсутності спеціального крісла, не тільки не утримає малюка, але і зашкодить. До того ж дитяче крісло – за рахунок розвинених "лопухів" в районі голови і плечей – може захищати маленького пасажира від прямих ударів об деталі інтер'єру.

Дитяче крісло за допомогою ременів фіксує дитину на сидінні і додатково вберігає від травм завдяки розвиненому бічному захисту.

Але практично у всіх крісел є один спільний недолік: його досить проблемно кріпити в машині. Оскільки потрібно правильно встановити крісло на сидінні машини, а потім прокласти через нього за певною схемою штатний ремінь автомобіля. Потім потрібно посадити дитину в крісло, що з оглядкою на тісноту в більшості машин, теж не завжди зручно.

Та ще зробити це потрібно таким чином, аби не придавити ногами і плечима малюка ремені дитячого крісла – інакше їх доведеться визволяти. В автомобілях з системою IsoFix фіксація крісла дещо простіше, але теж вимагає певної спритності і часу.

Через це багато батьків садять дітей неправильно. Фахівці з безпеки компанії Volvo, проаналізувавши дані 7 тисяч ДТП за участю дітей у віці від 0 до 15 років і статистику страхових компаній, назвали головні помилки батьків при перевезенні дітей в машині.

-Малюка тримають на руках – нібито через те, що мамині (бабусині) руки найнадійніші. На ділі все навпаки: утримати дитину, яка при лобовому зіткненні важчає до 300 – 400 кг, нікому не під силу. І більш того – після удару дорослий придавить малюка своїм тілом, маса якого зростає до 2-х тонн.

-Немовля садять в крісло обличчям вперед. Багато які крісла допускають установку як лицем вперед, так і назад. Але дійсно безпечне положення для дитини віком до 4-х років – тільки спиною до напрямку руху. Точніше, важливо те, що навантаження при різкому уповільненні малюк буде сприймати спиною – через спинку свого крісла. Яка прийме також на себе масу голови, розвантаживши м'язи шиї і хребет.

-Не виключена права передня подушка безпеки при розташуванні дитячого крісла в положенні "обличчям назад". Алгоритм спрацьовування фронтальної подушки не розрахований на те, що перед нею стоятиме дитяче крісло, і в разі ДТП крісло з дитиною отримає від аербега нештатний удар в спинку.


Джерело: 24 канал 16 вересня 2019


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   безпека дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок