Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Звернення до міжнародних організацій про захист українських дітей, які вимушені перетинати кордон без супроводу дорослих


Ми, ті, що нижче підписалися, гуманітарні організації, діяльність яких спрямована на забезпечення захисту та дотримання прав людини постраждалого населення та дітей, наполегливо закликаємо українську та міжнародну владу, а також міжнародне співтовариство розробити правовий механізм захисту дітей, які перетинають південно-західний державний кордон України без супроводу або в компанії незнайомців.

За даними OCHA, станом на 8 березня з України з початку військової ескалації та продовження війни Російською Федерацією, близько двох мільйонів людей втекли до Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини, Болгарії та інших країн.

Також національні та міжнародні ЗМІ неодноразово повідомляли, що діти перетнули південно-західний державний кордон України без супроводу чи в компанії незнайомих людей. Крім того, українська громадська організація Благодійний фонд «Право на захист» (далі – R2P) також отримала дзвінки на свою гарячу лінію щодо необхідності відправити дітей для перетину державного кордону з абсолютно незнайомими людьми, оскільки інших варіантів немає.

У такій ситуації необхідно принаймні враховувати, що відповідно до статті 11 Конвенції про права дитини держави-учасниці вживають заходів для боротьби з незаконним переміщенням і неповерненням дітей за кордон.

Тому є гостра потреба належним чином організувати перетин південно-західного державного кордону України дітьми без супроводу або дітьми в компанії незнайомих людей (а також найближчих родичів). Це означає, що названі діти будуть перетинати державний кордон у супроводі чиновника, чи представника афілійованої неурядової організації, тоді як очікується, що такі діти будуть прийняті, задокументовані та розміщені державним службовцем або представником афілійованої громадської організації в організованому порядку.

Отже, для захисту вищезгаданих дітей ми закликаємо:

забезпечити найвищий рівень захисту дітей без супроводу та дітей у супроводі незнайомих та не найближчих родичів, які перетинають південно-західний державний кордон України;
об’єднати зусилля українських та міжнародних партнерів, у тому числі органів державної влади та міжнародних та національних неурядових організацій щодо забезпечення зазначеного рівня захисту;
терміново розробити правовий документ, який містить механізм та взаємні зобов’язання щодо безпечного та швидкого перетину південно-західного державного кордону України дітьми та дітьми без супроводу в оточенні незнайомих та не найближчих родичів.
Ми, ті, що нижче підписалися, гуманітарні організації, зобов’язуємося направити заклик до відповідних зацікавлених сторін та залучити їх до розробки названого правового механізму.

За додатковою інформацією звертайтеся до пані Тетяни Лузан, адвокаційної координаторки R2P, електронною поштою t.luzan@r2p.org.ua.

Національна мережа дітей – Болгарія

Асоціація розширення прав і можливостей дітей та сім’ї «AVE Copiii»

Партнер з розвитку компанії ERIKS

Українська мережа прав дитини, Україна

Благодійний фонд «Право на захист», Україна

Коаліція “Права дитини в Україні”

Міжнародний благодійний фонд «Карітас Україна»

Фундація Empowering Children Foundation, Польща

The text of the address in English:

r2p.org.ua/
 

 


Джерело: Право на захист 19 березня 2022


НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".