Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Жінки в Ірані можуть перетворитися на "дітородні машини"

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International застерігає, що законопроект, спрямований на підвищення рівня народжуваності в Ірані, перетворить жінок на "дітородні машини".

У своїй заяві, опублікованій у середу, 11 березня, правозахисники зазначають, що цей законопроект обмежує доступ до протизаплідних засобів.

У Amnesty International наголошують, що такі дії влади Ірану призведуть до збільшення кількості нелегальних абортів, оскільки переривання вагітності в цій країні заборонене за деякими винятками.

Правозахисники зазначають, що це вже другий законопроект в Ірані, який обмежить кількість робочих місць для іранок, які не можуть чи не хочуть мати дітей. Іранський парламент розглядатиме цей документ наступного місяця.

Заступник директора Amnesty International щодо країн Близького Сходу та Північної Африки Хассіба Хадр Хаграві наголосила, що цей документ поверне ситуацію з правами жінок і дівчат в Ірані на десятиліття назад.

"Він пропагує небезпечну культуру, в якій жінки позбавлені основних прав і розглядаються як дітородні машини", – зазначила Хаграві.

Цей законопроект з’явився у відповідь на заклик верховного керівника Ірану Аятолли Алі Хаменеї упродовж 50 років подвоїти кількість 150-мільйонного населення Ірану.
 


Джерело: ТВі 12 березня 2015


Тегиправа жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.