Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Жінки Ірану дискримінуються на професійному рівні – HRW

Більш ніж одна з трьох жінок з університетською освітою в Ірані стикається з дискримінацією та іншими перешкодами на робочому місці, повідомляє у доповіді від 25 травня міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

У документі йдеться, що жінки складають всього 17 відсотків робочої сили Ірану, і їм треба дати можливість участі в економічних процесах країни.

У відсотках рівень зайнятості іранських жінок нижчий за середній (20%) на Близькому Сході і в Північній Африці, і найнижчий у світі загалом.

Правозахисники кажуть, що багато дискримінаційних законів все ще діють в Ірані, особливо в тому, що стосується сімейного права. Вони перешкоджають гендерній рівності в суспільстві і праві на працю.

Крім того, вказуються факти жорстокої розправи влади з правозахисниками через їхні дії, спрямовані на забезпечення гендерної рівності. Йдеться, зокрема, про переслідування 2006-2008 років учасників кампанії «Один мільйон підписів» з привернення уваги до дискримінаційних гендерних законів в Ірані.

У доповіді HRW вказується, що внутрішнє законодавство перешкоджає рівному доступу жінок до робочих місць, а також обмежує вибір професій, оскільки участь дружини в певному виді діяльності може бути юридично контрольована її чоловіком. При чому його письмова згода часто є вимогою від потенційного роботодавця.

Закон 2011 року для сприяння збільшенню кількості населення і підтримки багатодітних сімей накладають ще більший тягар на іранських жінок, кажуть правозахисники.

Водночас офіційний Тегеран заявляє, що захищає жінок від дискримінації в суспільстві і наводить як приклад Масуме Ебтекар, що була призначена віце-президентом Ірану в 1997 році.

Водночас лише три з-поміж 29-ти міністрів кабінету президента Хасана Роугані є жінками. Станом на листопад 2016 року лише 6 відсотків членів парламенту Ірану складали жінки, тоді як середній світовий показник – близько 23 відсотків.

У HRW, формуючи доповідь, використовували урядову статистику і заяви офіційних осіб, а також інтерв’ю з десятками чоловіків і жінок, які жили і працювали в містах по всьому Ірану. Організація також консультувалася з деякими іноземними компаніями, які мають чи мали бізнес в Ірані або планують розпочати свою діяльність в цій країні.


Джерело: Радіо Свобода 25 травня 2017


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.