Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Вперше в історії: NASA планує відправити жінку на Місяць

Космічне агентство NASA продовжує розповідати деталі про майбутню місію з польоту у космос. Так, відомо, що у 2024 році агентство хоче висадити на Місяць двох астронавтів. Цікаво, що астронавти будуть обох статей – чоловік і жінка.

Як передає видання The Verge, це вперше в історії на Місяць може ступити нога жінки.

Місія вже отримала назву "Артеміда" саме через гендерну рівність (богиня Артеміда була сестрою Аполлона та покровителькою Місяця).

Чому у NASA пішли на такий крок. Як пояснили в Агентстві, з 1961 по 1975 роки на Місяці висаджувалися тільки чоловіки. Тож зараз ситуацію потрібно змінювати.

"Це дуже символічно: через 50 років після "Аполлона" програма "Артеміда" висадить на Місяць наступний екіпаж з жінкою на борту. У мене є 11-річна дочка, і я хочу, щоб вона могла наслідувати жінок, які підкорюють Місяць", – заявив директор NASA Джим Брідженштейн.

Як проходить підготовка? Наразі в Агентстві конструюють ракету та капсулу для екіпажу. Зараз потрібно залучити апаратні засоби для дослідження Місяця й техніка для виживання людей у космосі. Для цього NASA хоче залучити державні кошти.

До речі, президент Дональд Трамп раніше заявив, що у бюджет США з аеронавтики і дослідження космічного простору додатково виділили 1,6 мільярда доларів
на освоєння Місяця та Марсу.


Джерело: 24 канал 15 травня 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок,   НАСА

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.