Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Влада Ірану знову заборонила жінкам дивитися волейбольні матчі

Іранських активістів обурила відмова уряду від раніше ухваленого рішення дозволити жінкам бути присутніми на стадіоні під час волейбольному матчі між командами Ірану і США. Хоча повідомлялося, що іранська спортивна федерація дозволить деяким жінкам - здебільшого членам родин гравців - відвідати змагання минулої п'ятниці, та через тиск радикалів дозвіл було відкликано, повідомляє The Independent.

Обмеження, накладені іранським законом про заборону відвідувань жінками "чоловічих" змагань, були ослаблені після резонансний скандал з вироком британці іранського походження Гончех Гавамі, заарештованої в Тегерані за спробу відвідати волейбольний матч, і протестів борців за права жінок.

Проте минулого тижня іранська радикальне угруповання "Ансар-е-Хезболла" ("Сподвижники партії Аллаха") поширило по Тегерану листівки, в яких попередило, що проллється кров, якщо "повії" (так були названі потенційні порушниці закону) будуть присутні на стадіоні.

Віце-президент Ірану у справах жінок та сім'ї Шахіндохт Молаверді у своєму Facebook написала, що уряд поважає погляди релігійних лідерів і водночас намагається відповісти на "законні вимоги іншого прошарку суспільства". За її словами, наразі питання про зняття заборони на відвідування жінками спортивних змагань залишається відкритим.

Матчі з волейболу чоловічих збірних Ірану і США відбулися в Тегерані 19 і 21 червня. Перший матч, що пройшов у п'ятницю, завершився перемогою місцевої команди з рахунком 3:0, повідомляє Sovsport.ru. Напередодні іранці повторно обіграли американців в матчі Світової ліги з рахунком 3:0 (25:20, 25:21, 25:19). Незважаючи на поразку, збірна США і далі очолює групу B з результатом 17 очок. Команда Ірану - на третьому місці (13 очок).

Нагадаємо, в жовтні 2014 року 25-річну британку іранського походження Гончех Гавамі засудили до одного року в'язниці через порушення нею закону про заборону відвідувань жінками "чоловічих" змагань. Втім, офіційно в провину дівчині ставили "пропаганду проти чинної влади" і "зв'язок з опозицією".

Арешт і вирок Гончех Гавамі обурив світову громадськість - тисячі людей підписали петицію з вимогою звільнити дівчину. Сама засуджена двічі оголошувала голодування, перебуваючи в одиночній камері в'язниці Евін у Тегерані. У березні 2015 року з Гавамі зняли всі звинувачення. Однак її зобов'язали виплатити близько трьох тисяч доларів, заборонивши покидати Іран протягом двох років.

Раніше іранським жінкам заборонили вивчати "високі матерії", щоб підвищити народжуваність.
 


Джерело: NEWSru.ua 23 червня 2015


Тегиправа жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.