Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні набув чинності закон про рівні права жінок і чоловіків в армії

В Україні набув чинності закон про рівні права жінок і чоловіків під час служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях.

Закон № 2523-VIII надає рівні можливості чоловікам та жінкам для укладання контракту на військову службу, рівний доступ до військових звань, посад, рівний обсяг відповідальності під час служби.

Також закон дозволяє призначати жінок у добовий наряд, проте із дотриманням законодавства про охорону материнства та дитинства. Раніше жінок було заборонено призначати в добові наряди.

Новий закон скасовує обмеження щодо служби жінок у військовому запасі, а від військових зборів тепер звільнятимуть не всіх жінок-військовослужбовців, а лише вагітних. Ще одним нововведенням є скасування обмеження віку служби для жінок з 18 до 40 років — як за призовом, так і за контрактом.

12 жовтня закон підписав президент України Петро Порошенко, а 6 вересня його схвалила Верховна Рада. Нагадаємо, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала ООН забезпечити рівну участь жінок у процесах прийняття рішень на всіх рівнях в міжнародному масштабі.


Джерело: Главком 29 жовтня 2018


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.