Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В ООН засудили насильство над жінками на окупованому Донбасі

Комітет ООН з ліквідації дискримінації жінок висловив стурбованість випадками вбивств і згвалтувань жінок в «ДНР» і «ЛНР». У зв'язку з цим Україна підніме на черговому засіданні ПАРЄ питання про злочини на гендерному грунті на окупованому Донбасі і в Криму.

Новину повідомив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв, передає «Преса України».

Ар'єв наводить текст рішення Комітету, в якому зазначено, що він взяв до уваги роз'яснення Російської Федерації як учасниці Мінських переговорів під час ведення діалогу. Які саме роз'яснення були надані РФ, не уточнюється. Однак у тексті рішення окреслена проблема, якою на даний момент стурбовані в ООН.

«Комітет залишається стурбованим:

а) повідомленнями про випадки сексуального насильства та насильства за гендерною ознакою, включаючи згвалтування і вбивства, тортури і жорстоке поводження з жінками, вчинені збройними угрупованнями в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР»;

b) повідомленнями про факти насильства і дискримінації щодо жінок, а також твердженнями про репресії проти захисників прав жінок на території Автономної Республіки Крим, яка де-факто знаходиться у владі РФ», - повідомляє Ар'єв з посиланням на текст, наявний у його розпорядженні.

Також в Комітеті ООН стурбовані тим, що масово порушуються права біженок з Донбасу на території Російської Федерації.

У зв'язку з рішенням Комітету ООН, за словами Ар'єва, українська делегація тепер має повні підстави для порушення питання про дискримінацію жінок на Раді Європи. Метою також є звернення уваги Турбьорна Ягланда - Генсека РЄ - на цю проблему.

Нагадаємо, в окупованому місті Алчевськ скоєно розбійний напад на подружжя Ярових - власників супермаркету «Київський». У соцмережах повідомляють, що їх обікрали, а Інну Ярову - дружину підприємця - забили насмерть прикладами автоматів.


Джерело: Преса України 26 листопада 2015


Тегинасильство щодо жінок,   ООН,   Донбас

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок