Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Ірані суперечливий закон про ісламські хустки відхиляють як неконституційний

В Ірані впливова Рада вартових конституції відхилила як неконституційний суперечливий закон, що мав на меті посилити відповідальність за порушення чинних у цій країні суворих ісламських вимог до одягу, повідомили в суботу іранські засоби інформації.

За повідомленнями, речник Ради заявив, що в законі, який складається з 24 пунктів, виявили 14 порушень, він суперечить конституції країни й не був схвалений. Відтак його повернули на перегляд до парламенту.

Рада вартових конституції є в Ірані важливим органом влади, який, серед іншого, перевіряє ухвалені парламентом закони на відповідність конституції і критеріям ісламу. Іран є за конституцією ісламською республікою, і іслам шиїтської течії є в ньому державною релігією.

За чинним в Ірані ісламським законодавством, зокрема, жінки зобов’язані при сторонніх покривати голову, все волосся і шию, хоча закривати обличчя від них не вимагають. Певні вимоги існують і до чоловіків. Новий закон, що його парламент Ірану ухвалив минулого місяця, мав на меті посилити нагляд за виконанням цієї вимоги і відповідальність за її порушення. Зокрема, закон передбачав розширити повноваження правоохоронних органів із цього огляду чи запровадити відповідальність працедавців за дотримання ісламських норм одягу на робочому місці, зокрема, штрафи на компанії, де ці норми порушують.
 


Джерело: Радіо Свобода 05 сiчня 2015


Тегиправа жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.