Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У парламентах Європи 85% жінок-депутаток стикалися з насильством та агресією — дослідження

В усіх країнах Європи близько 85% депутаток стикалися з проявами психологічного насильства в парламенті, стверджує нове дослідження міжпарламентського союзу та Парламентської асамблеї Ради Європи.
Згідно з доповіддю, саме жінки до 40 років більше піддаються насильству, а більшість парламентів країн не мають механізмів, які б давали жінкам висловитися.

Дослідження ґрунтується на твердженнях 123 жінок з 45 країн. З них 81 жінка обіймала посаду депутата, а 42 — штатні співробітниці парламенту.

Як зазначили у ПАРЄ, ця доповідь є першою з низки подібних, яка допоможе вибудувати глобальну картину проявів сексизму, насильства та агресії проти жінок у парламенті.

«На жаль, дослідження вказує на сумну реальність. Рух #MeToo (ЯТакож) не обійшов у світ політики. Поки нерівність між чоловіками і жінками існує, жодна жінка не буде убезпечена від насильства та агресії», — заявила голова ПАРЄ Ліліан Морі Паскьє.

Раніше в уряді затвердили стратегію протидії дискримінації жінок.

Згідно з дослідженням, проведеним Міжнародним валютним фондом, частка жінок серед учасників фінансової системи, складає близько 40%.

Хвиля звинувачень у сексуальних домаганнях почалася після публікації New York Times про домагання з боку голлівудського продюсера Харві Вайнштейна. Зокрема, продюсера звинуватили акторки Анджеліна Джолі й Гвінет Пелтроу. Пізніше голлівудська акторка Роуз Макгоун звинуватила Вайнштейна у зґвалтуванні. Британська акторка Кадіан Ноубл також сказала, що продюсер домагався її в готельному номері у французьких Каннах. Акторка Пас де ла Уерта заявила, що Харві Вайнштейн двічі її зґвалтував.


Джерело: hromadske.ua 17 жовтня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   жінки в політиці,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок