Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У США примушують зґвалтованих жінок ростити дітей зі своїми ґвалтівниками

Чоловік був засуджений за згвалтування третього ступеня, що, за законами штату, дає йому право бачитися з дитиною його жертви. У багатьох штатах США існують подібні законодавчі норми, що ставлять жінок в глухий кут.

У 2011 році Наомі, яка побажала приховати своє прізвище, була студенткою і підробляла в ресторані швидкого харчування в Норфолку, Небраска. В один з вечорів колега по роботі запросив її в гості і згвалтував.

Через кілька тижнів дівчина зрозуміла, що вагітна, на аборт вона не наважилася, а через деякий час рішенням суду її змусили ділити опіку над дитиною з її ґвалтівником, пише CNN.

Чоловік був засуджений за згвалтування третього ступеня, що, за законами штату, дає йому право бачитися з дитиною його жертви. Тому коли Наомі звернулася за допомогою штату для покриття фінансових витрат у зв'язку з вагітністю та народженням дитини, у неї уточнили ім'я батька і звернулися до нього по фінансову допомогу. Насильник, надавши фінансову допомогу, також домігся права бачитися з дитиною у вихідні і по вівторках.

Наомі кожен раз при зустрічі з ним і при необхідності обговорювати справи дочки переживає емоційну травму, крім того, вона не знає, що цей чоловік може зробити з її дитиною, і постійно переживає, залишаючи дівчинку з ним.

Але вибору у неї немає - за законами Небраски насильник має право бачитися з дитиною, зачатою в результаті сексуального насильства, якщо він не був звинувачений в згвалтуванні першого ступеня.

І така ситуація не тільки у Наомі - у багатьох штатах США існують подібні законодавчі норми, що ставлять жінок в глухий кут.

Офіційної статистики немає, але, за оцінками соціологів, кожен рік від згвалтувань в США вагітніють від 17 до 32 тисяч жінок. Від 30% до 52% з них вирішують не робити аборт. Таким чином, від 5 до 16 тисяч жінок щорічно ризикують опинитися в такій же законодавчої пастці, як і Наомі, в залежності від штату їх проживання або від штату, де було скоєно злочин.

У 7 штатах США жертв зґвалтувань ніяк не захищають від перспективи ділити з насильником опіку над дитиною.


Джерело: Вголос 17 сiчня 2017


Тегинасильство щодо жінок,   США,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.