Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Міноборони розповіли скільки жінок служать на Донбасі

У зоні бойових дій на Донбасі виконують бойові завдання дві тисячі жінок. Загалом учасниками антитерористичної операції (АТО) є понад шість тисяч жінок, повідомили у прес-центрі Міністерства оборони України.

"На сьогодні у Збройних силах України (ЗСУ) проходять службу близько 25 тисяч жінок, із них понад 3 тисяч - офіцери. 10 тисяч жінок служать на посадах, які визначають боєздатність ЗСУ", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що окрім цього, понад 31 тисяча жінок працює у ЗСУ на цивільних посадах.

У Міноборони також повідомили, що у Збройних силах за останні два роки було суттєво розширено перелік військово-облікових спеціальностей, які можуть обіймати військовослужбовці-жінки (а це близько 100 спеціальностей).

"У зв’язку з цим, орієнтовна кількість військових посад, на які дозволяється призначати жінок становить понад 90 тисяч (до 2016 року - лише 38 тисяч посад)", - зазначили в оборонному відомстві.

Також в Міноборони додали, що в 2018 році введено в дію План по реалізації дотримання гендерних питань у військовій сфері, згідно якого передбачено навчання жінок у всіх вищих військових навчальних закладах. До того ж, у міністерстві створений відділ з питань гендерної рівності.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Збройних силах України служить понад 20 тисяч жінок, із яких у двох тисяч є офіцерське звання.


Джерело: РБК-Україна 06 березня 2018


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.