Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У МВС незадоволені ставленням до жінок-снайперів

Героїзм українських жінок у зоні бойових дій іноді залишається непоміченим через політику держави. Про це заявила заступник міністра МВС Тетяна Ковальчук під час форуму «Гендерна політика МВС: рівні можливості для кожного».

ФАКТ. За словами Ковальчук, жінок, які були снайперами в зоні ООС і воювали на бойових позиціях, часто в документах записували як працівниць штабу. В результаті офіційно виходило, що вони не захищали рубежі на передовій, а працювали з паперами.

ПОЗИЦІЯ. У МВС вважають, що подібні випадки утиску жінок неприпустимі і ситуацію потрібно виправляти. «Право на гендерну рівність – це не данина моді, а необхідність», – заявила заступник міністра.

Також чиновниця зазначила, що гендерні забобони існують і в правоохоронних органах. За її словами, деякі жінки не беруться за складні завдання в силових структурах, вважаючи, що чоловіки впораються краще.

ВИХІД. Щоб домогтися рівності статей в країні, заступник Авакова закликала жінок не боятися проявляти героїзм і виконувати чоловічу роботу.


Джерело: etcetera.media 10 жовтня 2018


Тегигендерна нерівність,   жінки в армії,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.