Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рада Безпеки затвердила заходи по боротьбі з сексуальним насиллям в умовах конфлікту

У вівторок Рада Безпеки ООН обговорила проблему торгівлі людьми в ситуації конфліктів і прийняла відповідну резолюцію, передає УНН з посиланням на Центр Новин ООН.

Звертаючись до членів Ради Безпеки, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун підкреслив, що терористичні угруповання “Ісламська держава! і “Боко харам” займаються торгівлею жінками, перетворюючи їх на рабинь.

“Захоплених в Іраку жінок і дівчат з числа єзидів переправляють до Сирії і продають на ринках рабів, як ніби це неживі предмети,” — сказав глава ООН.

Спеціальний представник Генерального секретаря з питань сексуального насильства в умовах збройних конфліктів Зейнаб Бангура додала, що сексуальне насильство і торгівля жінками стають тактичним знаряддям терористів.

Генеральний секретар ООН запропонував діяти в двох напрямках.

Перше — залучення винних до відповідальності. Він закликав уряди проводити кримінальні розслідування сексуальних злочинів, включаючи ті, які вчинили за кордоном їх власні громадяни.

Другий напрямок — утвердження прав людини і забезпечення стабільності. “Конфлікт — це кисень для контрабандистів, а дотримання прав людини і встановлення стабільності перекривають цей кисень”.

Члени Ради Безпеки одноголосно прийняли резолюцію, що включає конкретні заходи по боротьбі з торгівлею людьми, здійснювану збройними групами.

“Прийнята сьогодні резолюція — це важливий нормативний документ. Тепер необхідно відобразити її положення в національному антитерористичному законодавстві і домогтися того, щоб жертви сексуального насильства, так само як і інші жертви, могли розраховувати на допомогу і компенсацію,” — зазначила З.Бангура


Джерело: УНН 21 грудня 2016


ТегиООН,   сексуальне насильство

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.