Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Професія судді стає жіночою в Україні — ВККС

Серед переможців у конкурсах на посади суддів місцевих судів більшість становлять жінки. Про це повідомили в прес-службі проведеного Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

Зокрема, 310 жінок і 157 чоловіків обрані суддями.

"Здається, що професія судді стає жіночою в Україні, адже серед 467 переможців конкурсу, яких 7 серпня 2019 ВККСУ оголосила, майже вдвічі більше жінок. Довгий час вважалося, що володарі мантій - це чоловіки, проте ситуація змінюється, і сьогодні вже серед 5399 суддів: 2820 - жінки, а 2579 - чоловіки", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що у двох конкурсах у Верховний Суд серед призначених суддів більшість становили чоловіки: у першому конкурсі - 64 чоловіки та 54 жінки; у другому - 45 чоловіків і 30 жінок. Серед призначених суддів Вищого антикорупційного суду теж більше чоловіків (24 чоловіків та 14 жінок).

"Відзначимо, що серед переможців цьогорічного відбору суддів переважна більшість, а саме 380 - юристи у віці 30-39 років. Лише два чоловіки старше 50 років. Вік наймолодшого переможця конкурсу однаковий як серед чоловіків, так і серед жінок - 31 рік. А ось найстаршому чоловікові - 53 роки, а жінки - 51", - йдеться в повідомленні.

За місяць свою роботу почне ВАСУ, який покликаний виносити вироки у справі так званих "топ-корупціонерів" - тобто, коли є підозра у розкраданні в особливо великих масштабах. Детальніше про життя суддів нового органу читайте в матеріалі "Екскурсія в антикорупційний суд:кабінети суддів по 10 квадратів і комфорт для підсудних".


Джерело: Дзеркало тижня 13 серпня 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.