Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Нестача жінок на ринку праці коштує світовій економіці 17 трильйонів доларів щорічно

У світі немає жодної країни, де жінки б отримували більше, ніж чоловіки, або могли б похвалитися рівними правами. Звичайно, в різних країнах гендерна нерівність проявляється по-різному і в різній мірі. Але, так чи інакше, жінкам по всьому світу важче підніматися соціальними сходами, важче поєднувати роботу і сім'ю. В результаті багато жінок навіть не намагаються знайти баланс і вибирають долю домогосподарки. Як підрахували в Міжнародному валютному фонді, це обходиться світовій економіці в 17 трильйонів доларів щорічно. При цьому жінкам доводиться виконувати роботу вдома - іноді дуже важку - абсолютно безкоштовно, що дуже вигідно чоловікам, але абсолютно не вигідно ні жінками, ні глобальній економіці. Про те, як вирішити цю проблему, в інтерв'ю Міжнародному валютному фонду розповіла Джулі Делаханті, глава канадського відділення «Оксфам» - однієї з провідних некомерційних організацій, що борються з бідністю по всьому світу.
 
*****
 
«Прибуток, який жінки приносять економіці, виконуючи неоплачувану хатню роботу і доглядаючи за рідними, становить 10 трильйонів доларів на рік. У країнах, що розвиваються жінки виконують таку роботу в набагато більших обсягах, оскільки населення живе в бідності, і економічна нерівність чоловіків і жінок набагато помітніша».
 
Джулі Делаханті також зазначає, що в країнах, що розвиваються не вистачає грошей на те, щоб інвестувати в проекти, які дозволили б подолати гендерну нерівність.
 
«Уряди країн могли б дуже багато зробити. Наприклад, дуже важливо розвивати сферу держпослуг. Їх доступність найбезпосереднішим чином впливає на становище бідних верств населення і жінок. Держпослуги не даремно називають "віртуальним доходом" ».
 
Однак, крім надання соціальних послуг, вважає глава канадського відділення «Оксфам», держава повинна заохочувати жінок до того, щоб вони ставали активними учасницями ринку праці.
 
«У кожній країні повинен бути прийнятий закон про мінімальну зарплату, а також закон, який гарантує гідні умови праці. Важливу роль також відіграє система оподаткування. Жінкам потрібно надати можливість заповнювати податкову декларацію окремо від чоловіків. Податки повинні бути прогресивними, вони не повинні лягати важким тягарем на бідних. А у багатьох не повинно бути можливості уникати сплати податків».
 
Не варто забувати і те, що жінки, як правило, змушені працювати в сферах, що відрізняються низьким рівнем заробітної плати.
 
«Необхідно також створювати спеціальні освітні програми для жінок - в тих сферах, які традиційно зайняті чоловіками. Це наука, технології, інженерна справа, математика. У цих сферах зарплати зазвичай вище, ніж в інших».
 
Джулі Делаханті також нагадує про необхідність підтримувати жіночі організації.
 
«Ми повинні підтримувати організації, які борються за права жінок, особливо з огляду на, що ми живемо в світі, де великий вплив користуються еліти. Вони лобіюють свої інтереси і здатні впливати на рішення, що приймаються урядом. Тому дуже важливо, щоб існували потужні жіночі організації, які зможуть служити противагою елітам, представленим в основному чоловіками».


Джерело: Радио ООН 06 червня 2017


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   ринок праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.