Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Прикарпатті підсумували проект з питань залучення жінок до діяльності у зеленому туризмі

В обласному центрі Прикарпаття підсумували реалізацію розпочатого у 2007 році проекту “Розширення прав і можливостей жінок в сільській місцевості Івано-Франківської області в бізнесі у секторі зеленого туризму”.

Проект започаткований за програмою транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. З української сторони його здійснював Фонд підтримки підприємництва (м. Яремче), іноземний партнер - Асоціація місцевого розвитку “Іван Креван” (Румунія).

“Даний проект поширюється на Яремчанський, Надвірнянський, Верховинський та Косівський райони, - поінформував директор Фонду підтримки підприємництва (м. Яремче) Любомир Марусин. - Його основна мета - залучення жінок до зеленого туризму, внаслідок чого подолання міграції їх за кордон”.

У межах проекту, зазначив він, було проведено соціологічне опитування 450 жінок і 20 експертів для визначення проблем, недоліків та переваг ведення бізнесу в галузі сільського туризму.

За результатами опитування, більше третини респондентів зацікавлені таким видом діяльності та мають бажання започаткувати власну справу. Однак, на шляху до цього жінкам бракує знань про порядок реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, види туристичних послуг у сільській місцевості, нюанси оподаткування та отримання кредитів тощо. Окрім того, важливими для жінок є впевненість у власних силах та підтримка у сім’ї.

“Наші жінки часто вважають, що бізнесом повинен займатися чоловік, - підкреслив Любомир Марусин. - Але це не так. У даний час є рівні права у чоловіків і жінок. Жінка має більше можливостей для занять саме сільським зеленим туризмом. Вона вміє зустріти гостей, організувати відпочинок”.

Для жінок, які усвідомили свої переваги, організатори проекту провели тренінги, консультації, навчальний тур до Румунії. Організатори проекту створили ресурсно-туристичний центр у Яремче. За 5 місяців його існування в установу, аби отримати допомогу в написанні бізнес-планів, роз’ясненні юридичних аспектів та інших особливостей ведення власної справи, звернулися 83 жінки.

В облдержадміністрації переконані - означений проект, який буде продовжено, сприятиме збільшенню кількості жінок, що висловлять бажання займатися бізнесом у сфері зеленого туризму. Наразі на Прикарпатті у цій галузі зареєструвалися власники 800 садиб.
 


Джерело: Коломия ВЕБ портал 31 жовтня 2013


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   жінки-підприємці,   жінки у бізнесі

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок