Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Климпуш-Цинцадзе: Усунення всіх форм дискримінації щодо жінок вимагає злагодженої роботи всіх гілок влади

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у Всеукраїнському семінарі-нараді щодо виконання заключних зауважень «Конвенції про усунення всіх форм дискримінації щодо жінок в Україні» (CEDAW).

Віце-прем`єр-міністр зазначила, що цього року процес звітування Комітету ООН щодо виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації проти жінок мав особливе значення, оскільки він охоплює і загальні аспекти дискримінації жінок, і нові проблеми, викликані російською агресією та внутрішнім переміщенням.

За її словами, Уряд отримав реальну картину результатів і проблем. Їх чимало, і вони були сформульовані на основі поглядів та пропозицій Кабінету Міністрів України, Уповноваженого з прав людини і альтернативних звітів. «Але ми не маємо головного – чіткого плану дій: хто і за що відповідає, часові терміни реалізації, де і які ресурси будуть залучені. Нам необхідний План реалізації CEDAW для усіх органів влади – і виконавчої, і законодавчої», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Своєю чергою народний депутат України, член міжфракційного об`єднання «Рівні можливості» у Верховній Раді Ірина Луценко підкреслила важливість якнайшвидшої ратифікації Конвенції щодо запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція) та ухвалення відповідного законодавства.

Вона поінформувала, що вже підготовлений до другого читання законопроект №5294, яким пропонується адаптувати українське законодавство у сфері протидії домашньому насильству до європейського, а також №0119 про ратифікацію Стамбульської конвенції. Ці документи передбачають посилення відповідальності за скоєння насильства, особливо – повторного, а також створення системи підтримки постраждалих. «Але дуже серйозну проблему, як не дивно, проявила церква щодо ратифікації Стамбульської конвенції, чомусь зміщаючи акцент не на те, на що направлена конвенція. Ціль її – це боротьба з домашнім насильством», – сказала Ірина Луценко.

 


Джерело: Урядовий портал 05 липня 2017


Тегигендерна рівність,   права жінок,   дискримінація жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.