Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

G7 та ЮНЕСКО проведуть конференцію по розширенню прав і можливостей для здобування освіти жінкам і дівчатам

“Велика сімка” (G7) і ЮНЕСКО спільно проведуть Міжнародну конференцію на тему “Інновації в інтересах розширення прав і можливостей дівчаток і жінок через освіту” з метою мобілізації зусиль на підтримку дівчат і жінок за допомогою якісної освіти і розширення можливостей для навчання навичкам для життя і роботи. Конференція відбудеться 5 липня 2019 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

Про це повідомляє прес-центр ЮНЕСКО.

Особи, відповідальні за розробку політики і прийняття рішень, в тому числі міністри освіти країн “Великої сімки” (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія і Сполучені Штати Америки) розглянуть цю пріоритетну задачу відразу після закінчення Наради на рівні міністрів розвитку і освіти країн “Великої сімки”.

З цієї нагоди ЮНЕСКО проведе презентацію глобальної ініціативи “Її освіта, наше майбутнє”, покликаної активізувати співпрацю в трьох основних напрямках: підвищення якості даних, розробка більш ефективної політики і поліпшення практик в області розширення прав і можливостей дівчаток і жінок за допомогою освіти.

ЮНЕСКО також представить Доповідь з гендерних питань 2019 року “Наведення мостів для гендерної рівності”, в якому представлені перші докладні відомості про сприяння країн “Великої сімки” забезпеченню гендерної рівності в освіті.

Крім фінансової підтримки, в доповіді міститься заклик до зміцнення політичних і законодавчих зобов’язань, а також підкреслюється важливість боротьби з дискримінаційними гендерними нормами і поглядами в суспільствах, де викладання і раніше залишається переважно жіночою професією, в якій чоловіки займають керівні пости. У 28 країнах з високим рівнем доходу кількість жінок серед вчителів молодших класів в середніх школах становить 70%, при цьому тільки 53% директорів шкіл – жінки.

Установи технічної і професійної освіти також як і раніше залишаються бастіонами чоловіків. З усіх студентів програм в області інженерних, інформаційних і комунікаційних технологій жінки становлять лише чверть. На основі цих даних ЮНЕСКО представить новий глобальний інтерактивний Атлас здійснення права дівчаток і жінок на освіту – інструмент моніторингу і пропаганди, покликаний підвищити рівень обізнаності громадськості про стан національного законодавства в цій галузі.


Джерело: Рубрика 08 липня 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок