Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Б'є – значить, виселять: в Україні набув чинності наказ МВС про термінові захисні приписи

11 вересня набув чинності наказ МВС України "Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису щодо кривдника", який дає можливість виписувати термінові захисні приписи агресорам і обмежувати їх контакти з потерпілими, аж до виселення перших.

Ці нововведення – позитивні зміни в українському законодавстві, оскільки вони гарантують захист жертв домашнього насильства. Про це в коментарі сайту "Сегодня" заявила адвокат ГО "Ла Страда – Україна" Ганна Саєнко.

"Це позитивний крок, прийнятий для того, щоб захистити права потерпілої сторони. Раніше, щоб забезпечити свої права, йти (з дому – Ред.) доводилося постраждалим. Тепер же – піти повинні агресори", – говорить правозахисниця.

Згідно з цим наказом, на місце конфлікту виїжджає поліція. Якщо правоохоронці фіксують факт насильства, вони повинні будуть опитати потерпілу сторону і оцінити ризики, які їй загрожують. До речі, нормативно-правовий акт, в якому буде розписана шкала ризиків, наразі знаходиться на узгодженні в Міністерстві соціальної політики. І лише тільки після його прийняття поліцейські зможуть виписувати приписи кривдникам.

"Анкета складатиметься з запитань, завдяки яким поліція зможе оцінити ступінь ризику. Наприклад,"Чи погрожували вам вбивством?", "Чи зберігається вдома зброя?". Після цього опитування на власний розсуд поліція може виписати припис і вручити його кривднику. Є три складових, які, згідно з документом, будуть заборонені агресору, серед них – перебування або проживання на одній території з потерпілим, заборона на наближення і заборона на спілкування. До речі, кривдник повинен буде покинути житлоплощу відразу ж, навіть якщо він є її законним власником. І це не порушення конституційного права власності, про який багато хто може говорити, а обмеження права використання житла. Ця система націлена на забезпечення права постраждалої сторони", – пояснює Ганна Саєнко.

Після виселення агресор повинен буде протягом доби повідомити поліцію про своє місцезнаходження і не наближатися до потерпілого протягом 10 днів. За порушення захисного припису кривдникові загрожує адміністративна відповідальність, передбачена статтею 173-2 КУпАП, а саме штраф від 170 до 340 гривень. Правозахисниця вважає такі нововведення ефективними, оскільки вони захистять насильника від жертви, а також дадуть час постраждалій стороні знайти допомогу.

"Раніше після виникнення конфліктної ситуації поліція забирала агресора на три години. Часто бувало так, що після цих трьох годин агресор повертався, і далі була ескалація конфлікту. Термін 10 діб дає можливість потерпілій стороні звернутися за допомогою. Це безпечніше для жертв насильства і допоможе уникнути ситуацій, коли жінки разом з маленькими дітьми посеред ночі шукають притулок в різних кризових центрах", – вважає юрист.

До речі, у агресора є можливість оскаржити терміновий захисний припис – для цього він повинен буде звернутися до суду.

При цьому правозахисники наголошують, що не варто плутати терміновий захисний і обмежувальний приписи. Ці документи мають низку відмінностей.

"По-перше, терміновий захисний припис виписує поліція, а обмежувальний – суд. По-друге, тимчасова заборона діє до 10 днів, обмежувальна – до шести місяців, з можливістю продовження ще на півроку. По-третє, за порушення захисного припису загрожує адміністративна відповідальність, а обмежувального – кримінальна", – розповідає юрист.

Тобто, згідно з наказом, незабаром поліцейські зможуть карати гвалтівників виселенням, але, нагадаємо, лише тільки після прийняття НПА зі шкалою ризиків. До речі, варто уточнити, що ці нововведення не стосуватимуться неповнолітніх, навіть якщо вони вчинили акт насильства, оскільки це розцінюватиметься як факт порушення прав дитини.


Джерело: Сегодня 12 вересня 2018


Тегинасильство щодо жінок,   насильство щодо дітей,   насильство у сім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".