Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Без права на аборт: В Алабамі жертви зґвалтування змушені будуть народжувати дітей

Сенат штату Алабама прийняв найсуворіший законопроект про аборти у Сполучених Штатах Америки, який забороняє будь-яке переривання вагітності, крім випадків загрози життю матері чи смерті плоду.

Про це повідомляє AFP.

"У вівторок сенат штату Алабама прийняв найсуворіший законопроект про аборти у Сполучених Штатах", - йдеться в повідомленні.

Документ забороняє будь-яке переривання вагітності, без винятків - навіть у випадках зґвалтування або інцесту.Законопроект відправлено на підпис губернатору штату Кей Айві.

Відповідно до законопроекту, виконання аборту вважається злочином, що загрожує лікарям, які виконали процедуру, тюремним строком від 10 до 99 років.

Аборти можуть бути законними тільки у тому випадку, якщо життя матері перебуває під загрозою або плід уже є мертвим.

Найбільша правозахисна організація в США ACLU пообіцяла подати позов проти реалізації законопроекту.

"Цей законопроект карає жертв зґвалтування і інцесту, ще більше позбавляючи їх власного тіла і змушуючи їх народжувати", - заявили в організації.

Лейтенант-губернатор Алабами Уїлл Ейнсворт, який також головує у сенаті штату, вітав прийняття законопроекту, назвавши це сильним кроком до захисту прав ненароджених дітей.

Прихильники законопроекту прямо заявили, що планують передати справу до Верховного суду, адже деякі республіканці хочуть скасувати історичне рішення суду США у справі Роу проти Уейда 1973 року, в якому було визнано право жінок на аборт.

Нагадаємо, у містах Польщі під назвою "Чорний протест" відбулися демонстрації проти посилення протиабортного законодавства.

 


Джерело: Прямий канал 15 травня 2019


ТегиСША,   аборт,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.