Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Актриса з Ірану отримає 50 ударів батогом за поцілунок в щоку в Каннах

Група студентів закликала іранський суд покарати актрису Лейлу Хатамі, яка поцілувала в щоку президента Каннського кінофестивалю Жиля Якова

У своїй петиції учні одного з іранських університетів заявили, що Хатамі заслуговує публічної прочуханки, оскільки її поведінка не відповідає релігійним переконанням іранців.

"Ми просимо покарати Лейлу Хатамі за її неналежну поведінку, оскільки вважаємо, що, поцілувавши "чужого" чоловіка, актриса образила почуття віруючих" - йдеться в петиції. Якщо суд вирішить, що актриса винна, їй може загрожувати до 50 ударів батогом , повідомляє The Telegraph.

Раніше влада країни заявила, що поведінка актриси на фестивалі є неприйнятним і являє іранських жінок в поганому світлі. Більше того, заступник міністра культури ІРІ Хоссейн Нушабаді заявив, що сама присутність Хатамі на кінофестивалі не відповідає релігійним переконанням. Згідно законам шаріату, які діють в Ірані після Ісламської революції, жінка не має права торкатися до чоловіка, який не є членом її сім'ї. Президент фестивалю Жіль Яків, в свою чергу, виступив на захист актриси, заявивши, що поцілунок в щоку не може бути предметом для суперечки, оскільки є цілком традиційним жестом на Заході.

Це вже не перший випадок, коли дії іранських актрис викликали несхвалення влади. Так, в 2012 році актрису марза Вафамехр засудили до 90 ударів батогом за роль у фільмі "Мій продажний Тегеран". Схемки фільму викликала несхвалення серед громадськості, оскільки в деяких сценах Вафамехр з'являється з поголеною головою і без хустки. Проте покарання так і не було виконано.


Джерело: Сегодня 24 травня 2014


Тегиправа жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.