Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

“Гендерна рівність – питання сталого розвитку країни”, – Оснат Лубрані

В інтерв’ю програмі “Точки дотику” Координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані розповіла, що в Організації Об’єднаних Націй мають намір продовжувати співпрацю з українським урядом, зокрема в тому, що стосується реформ, спрямованих на просування прав людини та гендерної рівності.

“Для ООН гендерна рівність і доступ жінок до влади так само важливі, як питання захисту прав людини і встановлення справедливості – для стійкого розвитку країни. Якщо держава хоче розвиватися, жінки повинні бути більше залучені в життя суспільства. Для цього тут є всі можливості, а головне – бажання! Я зустрічала в Україні жінок, які активно залучені в роботу парламенту, громадянського суспільства. Вони працюють над питаннями гендерної рівності. У цьому напрямі ми помічаємо значний прогрес. Ми теж працюємо в цьому напрямку з різними спільнотами й місцевими асоціаціями. Як приклад залучення чоловіків можу привести проект HeForShe – рух солідарності за рівність статей, створене організацією “ООН-Жінки”. Його головна мета – зробити так, щоб чоловіки теж ратували за права жінок”, – повідомила пані Лубрані.

Крім того, Координатор системи ООН в Україні відзначила позитивні зміни в тому, що стосується децентралізації та реформи сфери охорони здоров’я. За останні 4 роки в результаті співпраці з ООН процес медичних закупівель в Україні став більш відкритим, прозорим і ефективним.

“Уряд отримує можливість значно оптимізувати витрати бюджетних коштів – 68 мільйонів доларів вже було зекономлено. Це стосується і закупівель ліків від рідкісних хвороб, в цій сфері ми теж активно співпрацюємо. В результаті нам важливо створити систему й відповідні структури, які в майбутньому стануть незалежно займатися цими питаннями в Україні”, – пояснила представниця Програми розвитку ООН.

Дипломат також наголосила, що важливим напрямком співпраці останні 5 років є полегшення життя цивільного населення на сході України. Водночас у ООН вважають важливим надати допомогу всім нужденним незалежно від місця їхнього проживання у визнаних міжнародною спільнотою кордонах України.

“Гуманітарний напрям зайнято порятунком життів людей, їхнім виживанням. Окрім захисту інтересів, ми надаємо базову допомогу: їжу, медикаменти, підтримку під час зимового періоду, ремонт пошкоджених будинків і місцевої інфраструктури. Але захист інтересів цивільних теж дуже важливий. Ми надаємо гуманітарну допомога по обидва боки контактної лінії, адже люди всюди залишаються людьми і страждають від тих же обставин. Поки конфлікт не закінчиться, ці люди покладаються на нашу допомогу. Ми хочемо полегшити їхнє життя. Я сама кілька разів була в пункті перетину кордону в Станиці Луганській, мені боляче бачити, як жінки і діти, люди з інвалідністю або літні люди змушені стояти годинами на переході, який раніше займав півгодини. Ми намагаємося знайти рішення для таких побутових питань, як пенсія, яку сьогодні треба отримувати за фактичною прописку. А ще працюємо над спрощенням процедури перетину кордону. Адже, попри труднощі, ми хочемо, щоб люди продовжували підтримувати контакти з рідними та друзями”, – повідомила Оснат Лубрані.


Джерело: uatv.ua 10 липня 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок