Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Організація

Хто ми:

Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України» заснована влітку 2001 року. Передумовою її заснування був активний розвиток великої кількості жіночих організацій національного та місцевого значення, які мали на меті вирішення соціальних важливих проблем, пов’язаних із дотриманням прав жінок та дітей та недостатньою спроможністю жінок у суспільному, політичному та економічному житті країни.


Наша місія:
Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні

Наша мета:
Це вирішення актуальних проблем у сфері ґендерної рівності та реалізації прав дитини, через адвокатування та ефективну співпрацю з державними та недержавними організаціями, а також широке залучення місцевих громад та інституцій

На сьогодні Жіночий консорціум налічує 15 обласних осередків та 25 жіночих громадських організацій практично в кожній із областей України. Це місцеві та регіональні незалежні організації, які працюють над вирішенням таких пріоритетних питань:
- Отримання жінками рівного доступу до прийняття рішень.
- Розширення соціально-економічних можливостей жінок.
- Правова освіта для жінок та молоді.
- Підтримка жінок у складних життєвих обставинах.
- Нівелювання впливу ґендерних стереотипів у всіх сферах приватного та професійного життя людини.
- Захист прав дітей.
- Утвердження принципу найкращого забезпечення інтересів дитини.


Команда Консорціуму має значний досвід адміністрування проектів та підготовки тренерів, лекторів, консультантів. За період роботи як всеукраїнська організація, ВГО ЖКУ виконала 70 проектів. Завдяки проектній діяльності та підтримці донорів, ВГО ЖКУ підготувала більш 120 тренерів та молодших тренерів за різними напрямками для роботи із соціальними працівниками та психологами, які працюють з дитячою аудиторією, а також тренерів, які працюють із жінками-політиками та жінками, які планують розпочати власну справу.
Одним із позитивних результатів підготовки наших тренерів є навчання спеціалістів для покращення послуг дитячих закладів. Більше 300 спеціалістів державних закладів та установ, які працюють з дітьми та для дітей, в Київській, Миколаївській та Вінницькій областях пройшли навчання стосовно покращення надання послуг дітям вразливих категорій.


Стратегічними напрямками розвитку організації на 2014-2018 рр. є:
1. Утвердження гендерної рівності

 • Дотримання прав жінок та подолання дискримінації за ознакою статі.
 • Посилення спроможності жінок у економічній сфері.
 • Посилення спроможності жінок у політичній сфері.
 • Подолання гендерних стереотипів.


2. Захист прав дітей та утвердження принципу найкращого забезпечення інтересів дитини

 • Дотримання прав дитини.
 • Попередження насильства над дітьми.
 • Інтеграція програми «Захист прав дитини» в діяльність осередків ЖКУ.
 • Реалізація програми «Підтримка та розвиток учнівського самоврядування»


3. Розвиток інституційної спроможності організації

 • Розвиток волонтерської мережі.
 • Розвиток членської мережі та відокремлених підрозділів.
 • Навчання персоналу та членів організації.
 • Інформаційна та технічна підтримка напрямку розвитку інституційної спроможності організації.


Наші цінності:

Рівніможливості – ми завжди пам’ятаємо, що світ складається з жінок та чоловіків. Тому ми звертаємо однакову увагу на проблеми жінок, і чоловіків, дівчат і хлопців.

Повага до відмінностей - ми поважаємо різні думки, погляди, особливі потреби; вибудовуємо співпрацю з толерантним ставленням до національної, релігійної, статевої приналежності тих, для кого і з ким ми працюємо. І поширюємо ці цінності серед партнерів.

Співпраця та відповідальне партнерство – ми дбаємо про те, щоб організації члени мережі «Жіночий консорціум» мали рівний доступ до всіх ініціатив та ресурсів мережі. Якщо ми запитуємо чиїсь думки, ми завжди їх враховуємо. Якщо ми обіцяємо – ми виконуємо свої зобов’язання.

Відкритість та прозорість – ми намагаємося якомога ширше інформувати про нашу діяльність, ініціативи, партнерів, джерела фінансування та ефективність використання коштів.

Кваліфікація та комплексність – ми постійно дбаємо про підвищення власної кваліфікації, а також співпрацюємо із фахівцями з різних сфер з метою комплексного вирішення проблем, над якими працюємо.

Наші інструменти:
Об’єднання зусиль громадських організацій та сприяння обміну досвідом і позитивними практиками між ними;
Аналіз пріоритетних питань на місцевому та національному рівні
Публічні обговорення актуальних питань;
Активізація участі громадськості у важливих соціально-правових процесах;
Навчання заради посилення спроможності державних та громадських організацій та покращення взаємодії між ними;
Розробка та відпрацювання практичних моделей вирішення важливих соціально-правових проблем;
Підтримка впровадження національних та місцевих програм із захисту прав жінок та дітей;
Моніторинг виконання національної та місцевої політики стосовно забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та покращення становища дітей в Україні

 

НАШІ ПРОЕКТИ

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children