Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В уряді планують прибрати не діючі норми щодо усиновлення дитини з пологового будинку

Депутати Верховної Ради підтримали за основу проект закону № 6350, який скасовує «мертві» норми щодо відпустки у разі усиновлення дитини з пологового будинку.

У пояснювальній записці зазначається, що за законом, залишена в пологовому будинку дитина може бути усиновлена лише по досягненню двомісячного віку, у разі якщо біологічні батьки або інші родичі не візьмуть дитини в сім'ю.

Таким чином, норми Сімейного кодексу України (СКУ) про відпустку у разі усиновлення з пологового будинку не працюють в реальності.

З СКУ забирається норма, за якою жінки після усиновлення дітей з пологового будинку мають право на 56 днів відпустки (70 днів у разі усиновлення двох і більше дітей).

В такому разі на відпустку має право будь-яка особа незалежно від статі в разі усиновлення дитини. Якщо усиновителі є подружжям, то відпустка надається одному з них.

 


Джерело: Ukr.Media 17 сiчня 2019


Тегиусиновлення,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.