Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні з'явиться омбудсмен із питань освіти

Міністерство освіти та науки ввело нову посаду - освітній омбудсмен.

Про це повідомили під час конференції "Нова українська школа: успіхи та виклики першого року впровадження".

"Ця посада для нас дуже важлива. Тим паче у розрізі децентралізації маємо ситуацію, що засновниками, зокрема шкіл і дошкільних закладів виступають органи місцевого самоврядування, – повідомляє міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. - Дуже часто вони по-різному сприймають державну політику і втілюють її на місцях. Необхідно, щоб для дітей, незалежно від того, де вони проживають, було забезпечено доступ до якісної освіти".

Освітній омбудсмен матиме зворотну інформацію та захищатиме права всіх учасників освітнього процесу - дітей, вчителів і батьків. Якщо у них виникнуть проблеми, то можуть звертатися до омбудсмена.

"Омбудсменом має бути людина, яка дуже добре розуміє, як функціонує освітня реформа. Ця посада вимагає спілкуватися з людьми, слухати заявників і знати, яким чином зарадити їхній проблемі. А ще – співдіяти зі службою якості освіти, Міністерством освіти, органами місцевого самоврядування", – каже Лілія Гриневич.

Згідно з законом, міністр освіти і науки має право призначати на посаду людину, яку вона обере. Проте вирішили провести конкурсний відбір. Наразі конкурс відбувається і розглядаються претенденти, які виявили бажання спробувати сили.

"Ми проведемо конкурс, на початку липня матимемо переможця. Потім відбувається відповідна спецперевірка, згідно з постановою Кабінету міністрів. І коли все буде готове, відбудеться затвердження", – додала очільниця відомства.

У міністерстві припускають, що перший український освітній омбудсмен може приступити до роботи вже у другій половині липня нинішнього року.

Освітній омбудсмен — посадова особа, на яку Кабінетом міністрів України покладається виконання завдань із захисту прав у сфері освіти.


Джерело: gazeta.ua 03 липня 2019


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини,   омбудсмен із питань освіти

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.